1. Anasayfa
  2. Gündem

Dina’nın ailesi cenazeyi almak için Adli Tıp’a geldi! ‘Kızımın ölümünün peşini bırakmayacağım’

Dina’nın ailesi cenazeyi almak için Adli Tıp’a geldi! ‘Kızımın ölümünün peşini bırakmayacağım’
0

Filyos Çayı’nın Yeşilköy mevkisinde 26 Mart’ta, sefer yapan tren makinistinin ihbarıyla bölgeye gelen gruplar, çayda Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nın cansız vücudunu buldu. Gabon asıllı üniversite öğrencisinin Karabük’teki vefatı, yaklaşık 2 aydır mevti aydınlatılamadı. Aile, 2’nci sefer otopsi yapılmasını istemişti. Lakin Gabon Büyükelçiliği 6 bin dolarlık otopsi masrafını ödemedi.

Dina’nın cesedi soğutma yetersizliği sebebiyle Karabük’ten İstanbul İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cenaze 1 ayı aşkın müddettir İstanbul İsimli Tıp Kurumu’nda bekletildi. Ailesi bugün cenazeyi almak için İsimli Tıp Kurumu’na geldi. Cenazeyi almak için aileye İstanbul’da yaşayan İstanbul Gabon Derneği Lideri da eşlik etti. Dina memleketler arası cenaze nakil aracı ile alınarak memleketine götürülecek.

“GABON’A GERİ GÖTÜRECEĞİZ”

Cenazeyi almak için aileye eşlik eden İstanbul Gabon Derneği Başkanı  “Dina’nın annesi ve babası cenazeyi almaya geldi. Daima bir arada cenazemizi alacağız. Ondan sonra süreç yapacağız. Süreç yapıldıktan sonra Gabon’a geri götüreceğiz. Annesinin psikolojisi çok makus. Annesi her gün ağlıyor, babası da ağlıyor. Babası dün gece uyuyamadı. İkinci otopsi için para verilmedi, diğer bir seçenek buldular” diye konuştu.

“KIZIMIN VEFATININ PEŞİNİ BIRAKMACAĞIM”

Anne Jessica Sandra Makemba Panga, “Otopsi fiyatı için diğer bir yol bulduk. Bir avukat bize geldi, fiyatsız formda halledeceğini söyledi. Güçsüz bir formda hissediyorum. Kızım Türkiye’ye okumaya geldi lakin öldü. Şu an cenazesi Gabon’a geri gidecek. Kızımın vefatının peşini bırakmayacağım, adalet yerini bulacak. Cuma günü sabah saatinde Dina, Afrika’ya geri dönecek” dedi.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir