1. Ana Sayfa
  2. Gündem

DEVA, Saadet ve Gelecek Partisi’ne CHP’li Erol’dan sert tepki: Siyasi nezaketsizik

DEVA, Saadet ve Gelecek Partisi’ne CHP’li Erol’dan sert tepki: Siyasi nezaketsizik
0

Seçime CHP listesinden giren Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve DEVA Partisi oylamaya kendi adayları ile katıldı. Bu duruma reaksiyon gösteren CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Kendi adaylarını çıkarmaları büyük bir siyasi nezaketsizliktir. ” dedi.

AKP ve MHP’nin TBMM Lider adayı Numan Kurtulmuş olurken CHP’nin adayı ise Tekin Bingöl oldu. Gelecek ve Saadet Partisi, Serap Yazıcı Özbudun’u Meclis başkanlığına aday gösterdi. DEVA Partisi ise Mustafa Yeneroğlu’nun TBMM Lider adayı olduğunu duyurdu.

KURTULMUŞ MECLİSİN 30’UNCU LİDERİ SEÇİLDİ

Yapılan zımnî oylamada adaylar, birinci iki tıpta gerekli olan TBMM üye tam sayısının 3’te 2 çoğunluğunu (400) bulamadı. 3’üncü cinste yapılan oylamada AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş 321 oyla Meclisin 30’uncu Lideri seçildi. Meclis Lideri seçilen AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, kürsüye gelerek teşekkür konuşması yaptı. 28’inci Devir Meclisin açıldığı günden beri Genel Konsey oturumlarını yöneten Devlet Bahçeli’ye teşekkür eden Kurtulmuş, “Devlet adamı vasfı ile bu oturumlara başkanlık yapan Sayın Devlet Bahçeli’ye Meclisimiz ismine teşekkürlerimi tabir ediyorum. Fevkalede kıymetli bir Meclis’in başlangıcını yapıyoruz. Bizim üzere ülkelere yerinde durmak yakışmaz. Millet olarak önümüze yeni maksatlar koymak durumundayız. Türkiye Yüzyılı olarak isimlendirdiğimiz dünyada kelamı güçlü gücü etkili olma çabasına daima birlikte TBMM olarak omuz vereceğiz” dedi.

CHP’Lİ EROL’DAN DEVA, GELECEK VE SAADET’E ELEŞTİRİ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ise bu durumu toplumsal medya hesabından eleştirdi.

Erol şu sözleri kullandı: “Dün TBMM Başkanlık seçiminde, listelerimizden seçilen DEVA Partili, Saadet Partili ve Gelecek Partili milletvekillerinin partimizin Meclis Lideri adayına oy vermeyerek kendi adaylarını çıkarmaları büyük bir siyasi nezaketsizliktir. Partimiz bu devşirme siyasetini bırakarak ivedilikle kendi kıymetlerine dönmelidir. (nokta)”

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap