1. Anasayfa
  2. Gündem

Destici:Sinan Oğan’a verilen oyların tepki oylarıdır

Destici:Sinan Oğan’a verilen oyların tepki oylarıdır
0

​BBP Genel Lideri Mustafa Destici bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Sivas’a geldi. Destici birinci olarak partisinin vilayet başkanlığını ziyaret etti. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan 14 Mayıs seçimlerini kıymetlendirdi. Destici, Cumhurbaşkanlığı seçimlerin ikinci cinse kaldığını hatırlatarak, partisinin birebir biçimde 28 Mayıs’ta yapılacak olan ikinci cinste alanda özverili bir formda çalışacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar seçilmesi halinde kendisine yardımcılık vermesi konusunda bir görüşme yapılıp yapılmadığına dair soru üzerine Destici, “Bizim ittifakımız bir pazarlık ittifakı değil. Hasebiyle da bu mevzular şu ana kadar hiç konuşulmamıştır. Bizim bütün maksadımız şu anda ikinci çeşit seçimlerini en az mevcut durumu koruyarak kazanmaktır. Yani bizim büsbütün maksadımız budur. Münasebetiyle da bu husus hiç gündemimizde olmamıştır” dedi.

‘GÜLÜYORUM, ÖNEMLİ BULMUYORUM’

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni seçim siyaseti ve terör hakkındaki açıklamalarını kıymetlendiren Destici, “Sayın Kılıçdaroğlu ve yedili masa seçim sonuçlarından sonra biliyorsunuz belirli bir mühlet seslerini çıkartamadılar. Harikulade bir çöküntü içine girdiler. Demoralize oldular. İki gün sonra fakat kendilerine gelebildiler. Bir toplantı gerçekleştirdiler. Varsayım ediyorum kendilerine sunulan raporda seçime savlı bir formda devam edebilmesi için geçmişte söylediği kimi şeyleri tekrarlamaması, bunun karşısında, bunun tam bilakis söylemesi yani bir U dönüşü yapmasını istediler. Kemal Kılıçdaroğlu kampanya periyodunda ne diyordu? Masaya yumruğunu vura vura ‘Özerklik kuralını getireceğim’ diyordu. Yani bu ne demekti? Türkiye’nin bir bölgesini PKK-HDP’ye teslim edeceğim diyordu. Birebir halde öbür yumruğunu da masaya vurup ‘Suriye’nin kuzeyinde bir oburu olacağına PYD olsun, YPG olsun’ diyordu. Yani ‘O devlet kursun’ diyordu. Bunları söyleyen Kılıçdaroğlu artık çıkmış diyor ki ‘Kandil’i yerle bir edeceğiz’. Sahiden gülüyorum, önemli bulmuyorum” diye konuştu.

‘SİNAN OĞAN’A VERİLEN OYLAR REAKSİYON OYLARIDIR’

Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’ın görüşmesini de kıymetlendiren Destici, “Eğer prensipler konusunda samimiyseler destekleyecekleri adres Cumhur İttifakı’dır. Net. Zira öbür tarafa baktığında ne var? Teröre dayanak var. Teröristlerle kol kola yürüme var. Mülteciler konusunda bugüne kadar Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kelam duydunuz mu? seçimi kaybedene kadar? Ağzından tek söz çıktı mı? Çıkmadı” dedi.

Sinan Oğan’a verilen oyların reaksiyon oyları olduğunu belirten Destici, “Herkesin ortak olduğu bir nokta var. O da bu Sinan Oğan’ın aldığı 5,2 oy çoğunluğu ne Zafer ne Sinan Oğan’ındır. Bu oyların bir kısmı evet o ittifakındır. Lakin o oyların daha fazlası onların değildir. Reaksiyon oylarıdır. Bunun bir kısmı Memleket Partisi’nin oylarıdır, Muharrem İnce’nin oylarıdır. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına reaksiyon oylarıdır. Bu oylar büsbütün onların cebindeki oylar değildir. O oyların kıymetli bir kısmı da ne yaparlarsa yapsınlar esasen Cumhur İttifakı’na ve cumhurbaşkanı adayına gelecektir” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir