1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Derin dondurucuda cesedi bulunan bebeğin ölümüyle iligili kan donduran ifadeler

Derin dondurucuda cesedi bulunan bebeğin ölümüyle iligili kan donduran ifadeler
0

Bir televizyon programına Gaziantep’ten katılan M.İ., kayıp 2 çocuğu için yardım istedi. Ailenin verdiği bilgiler üzerine harekete geçen Gaziantep polisi bir iş yerinde yaptığı aramada kaybolan 3 yaşındaki Lina Nazlı Erbay’ın cesedini derin dondurucuda buldu.

Olaya ait ilişkin 2 tutuklu sanığın yargılandığı davada birinci duruşma bugün Gaziantep 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki görüldü. Duruşmaya tutuklu sanıklar Mehmet Aksu ve Muhabbet Toz, SEGBİS ile katıldı. Duruşma salonunda anne Melisa Erbay, baba Abdurrahman Erbay, Gaziantep Barosu avukatları, Gaziantep Barosu İnsan Hakları Merkezi ve Türkiye Barolar Birliği avukatları, Gaziantep Barosu Bayan Hakları Kurulu, UCİM, ÇODEM avukatları ve başka yakınları yer aldı.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 19 Eylül’e erteledi.

“MELİSA ÇOCUĞU SERT BİR HALDE SARSTI, BAŞINI ÇARPTI, DAHA SONRA ÇOCUK BAYILDI”

Lina Nazlı hasta olduğu için yemek yemekte zorlandığını ve anne Melisa Erbay’ın bebeğe yemek yedirirken şiddet uyguladığını söz eden sanık Muhabbet Toz, “Üstüme atılan suçlamayı kabul etmiyorum. Ben öldürmedim. Çocuk hastaydı. Melisa beni aradı eşiyle tartıştığını benimle konuşmak ve kalmak istediğini söyledi. İki çocuğuyla birlikte benim konutuma geldi sonra akşamları fuhuş yapmaya başladı, daha sonra fuhuş yaptığını anladım, oturduğum konut iş yerime uzak olduğu için iş yerimi değiştirdim. Melisa ve çocukları benim evvelki konutumda kaldı. 2022 yılı ortalarına yanlışsız Melisa beni aradı çocuğunun düştüğünü söyledi, hastaneye gittik, iç kanama olduğunu söyledi tabipler. Çocuk hastaydı fakat annesinin imzasıyla çıkardık konutlarına gittik birlikte kaldık. Melisa daima gidip gelmeleri devam ediyordu, akşamları arkadaşlarıyla buluşma mazeretiyle çıkıyordu. Lina Nazlı hasta olduğu için yemek yemekte zorlanıyordu, Lina Nazlı’ya yemek yedirirken çocuğa şiddet uyguluyordu. Hekimler çocuğun sarsılmaması gerektiğini söyledi buna karşın sarsıyordu, ben de meskende olduğum için bunlara şahit oldum. Ruhsal meşakkatleri vardı, gitgide makûs hale geldi” dedi.

“ÇOCUĞU ÜÇÜMÜZ BİRLİKTE GÖTÜRDÜK VE BUZDOLABINA KOYDUK”

Sanık Muhabbet Toz, “Yine konutta olduğum bir gün Melisa çocuğu sert bir biçimde sarstı ve çocuk yere düştü. Başını çarptı, daha sonra çocuk bayıldı. O sırada Mehmet Aksu’yu aradık. Mehmet Aksu geldi, korktuğumuz için çocuğu hastaneye götürmedik. Mehmet Aksu çocuğa kalp masajı yapmaya başladı. Mehmet Aksu bu bu türlü olmaz çocuğu bir yere saklamamız gerektiğini söyledi. Melisa bize bu basamakta rastgele bir şey yapmayın demedi. Yarım saat meskende bu formda oturduk. Ben o an şoka girmiştim hastaneye gitmemiz gerektiğini söyledim lakin kabul etmediler, daha sonra Mehmet Aksu bebeği buzdolabına koymamız gerektiğini söyledi. Mehmet ve bana ilişkin olan iş yeri lakin Mehmet’in ismine icra olduğu için benim adıma kayıtlı. İş yerinin art mutfak kısmına Mehmet Aksu buzdolabı aldı ve oraya koyduk çocuğu üçümüz birlikte götürdük ve çocuğu buzdolabına koyduktan sonra anahtarı bir mühlet Mehmet’in otomobilinde kaldı daha sonra Mehmet’in iş yerinde kaldı. Bu süreçten sonra Melisa bizden uzaklaştı. Mehmet ile bağları olduğunu öğrendim Melisa’nın Mehmet’e karşı bir ilgisi vardı. Konutlarımız başkaydı fakat yeniden de Melisa ile görüşüyorduk. Aramız bozulduktan sonra Melisa Müge Anl’ ya çıkıp çocuklarının kayıp olduğunu söyledi. Melisa aslında çocuklarıyla ilgilenen biri değildi. Melisa’yı hiç bir biçimde fuhşa teşvik etmedik parada istemedi. Annesi babası ardına düşmesin diye karakola gidip yeterli olduğuna dair dilekçe verdi. Ben olay anında Melisa’nın çocuğu sarsıp yere düşürdüğünü gördüm. Mehmet çocuğu severken biraz sert severdi, o yüzden ısırık izleri çıkmış olabilir.” dedi.

Anne Melisa Erbay’ın mesken kiralamak istediğini ve konut sahibi Melisa’yı tanımadığı için kira mukavelesini Mehmet Aksu’nun kendi ismine yaptığını söyleyen sanık Muhabbet Toz, “Daha evvel birinci sözümde belirttiğim üzere Melisa bana çocuklarının eşinden olmadığını diğer bir erkekle birlikteliğinden olduğunu söylemişti. Melisa Ak kentte bir mesken kiralamak istedi lakin konut sahibi Melisa’yı tanımadığı için kira kontratını Mehmet Aksu kendi ismine yapmıştı. Lakin bu olay Melisa benim konutuma geldikten bir kaç ay sonra olmuştur. Paniklediğim için o biçimde söz verdim şimdiki verdiğim tabirler doğrudur. Zira kendimde olmadığım için olayı şokunda olduğum için olayı o halde anlattım. Melisa Lina Nazlı’yı ve Ceyda Naime’yi darp ettiğini ve Lina Nazlı’yı ısırdığı beyanlarım doğrudur. Sözümde bahsettiğim çocuğu yere düşürdüğüm kısım birinci olayla ilgilidir. Çocuğu 25 Aralık Devlet Hastanesine götürdüğümüz vakit çocuk çizgi sinema izlerken kanepeden kendisi düşmüştü. Çocuğu dolaba koyalım hiç bir halde kokmaz, gözümüzün önünde olsun ben çocuğu yakalım sözümde söylemedim” tabirlerini kullandı.

“GAMZE’YLE YANİ MUHABBET İLE ORTAMIZDA YASAK AŞK VARDI”

Olayın olduğu gün dışarıda çalıştığını ve telefonunun çaldığını akabinde Gamze’nin arayıp çocuğun düştüğünü ve çok makus olduğunu, can çeliştiğini söyleyip ve çabucak konuta gittiğini söyleyen sanık Mehmet Aksu, “Bugün Lina Nazlı için adalet istiyoruz. Ben Melisa’yı tanımıyorum. Kendisi Gamze yani Muhabbet Toz ile çocukluk arkadaşı. Çocuklarını Muhabbet’in meskenine bırakmaya gelmişti, eşinin ismini Can olarak biliyordum, isminin Abdurrahman olduğunu bilmiyordum. Tıpkı gün sevgilisiyle buluşmaya gitti. O gün Gamze’ye bu nasıl biri olduğunu sordum. Nasıl olurda çocuklarını bırakıp sevgilisine gittiğini sordum. Ben kendisine sorduğumda ‘bu benim hayatım kimse karışamaz’ dedi. Ondan sonra uzun bir mühlet Melisa ile görüşmedik. Birgün Muhabbet beni aradı. Melisa’nın berbat olduğunu, eşinin meskeni terk ettiğini ve Melisa bundan bir hafta evvel çocuklarıyla Gamze’nin meskeninde birlikte kalmaya geldiler. Beni aradılar yardım istediler. Hatta ben götürdüm, erzakta almıştım. Evliyim ve 3 tane çocuğum var. Gamzeyle yani Muhabbet ile ortamızda yasak aşk vardı. Melisa kalbi çok geniş bir insan. Ortada sırada Melisa birçok bireyle muhabbeti vardır. Toplumsal medya ve telefonla konuşmalarını duydum, şahit oldum. Melisa’nın eski sevgilisi kapının önünde olduğunu, konutu basmaya geldiğini söylemişti. 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne gittiğimiz gün olaya tesadüfen gittim. Çocuğun düşme anını görmedim. Hastanede polis memurları sözümü aldılar. Olaydan, 1-2 saat sonra Melisa ve Gamze geldi, polisler sözlerini aldılar. Hekimler çocuğu özel bir hastaneye sevk etti. Ambulans ile özel hastaneye sevk edildiği sırada bende ambulansı takip ettim. Kendi isteği ile çocuğu hastaneden çıkardı. Çocuğu öbür hastaneye götürelim dedim. Çocuğu hastaneye götürdüğümüzde birkaç gün tedavi altında kaldı. Çocuğun beyninde boşluk olduğu söylendi. Hekimler test yapacaklarını söyledi lakin anne kabul etmedi. Olayın olduğu gün ben dışarıda çalışıyordum. Gamze beni aradı, çocuğunun düştüğünü ve çok makus olduğunu can çeliştiğini söyledi ve bende çabucak konuta gittim. Konuta gittim Gamze şok geçirmişti meskene gittiğimde Melisa orada değildi. Lina Nazlı TV odasında hareketsiz bir biçimde yatıyordu. Yapay teneffüs ve kalp masajı yapmaya başladım. Gamze’ye ambulans ve polisi araması için bağırdım” dedi.

Sanık Aksu, “Ne yapacağımızı o an bilemedik. Gamze ‘gel çocuğu yakalım lakin bu biçimde kurtulabiliriz’ dedi. Ben de bunu yapamayacağımı söyledim. Ben vicdani olarak yapamazdım. Benim de 3 tane çocuğum var. Polisten korktuğumuz için polisi aramadık. ‘Gömelim ya da buzdolabına koyalım’ dedim. Çocuğu konuta bırakıp, buzluk almaya gittik.  Ben ve Gamze çocuğu alıp dolaba koyduk yanımızda diğer kimse yoktu. Ayrıyeten yanımıza kilit alıp, kilitledik. Benim Lina’nın vefatına rastgele bir dahilim yoktur. Tersine kurtarmaya çalıştım fakat gittiğimde vefat etmişti. Ben çocuğu hiçbir formda ısırmadım ben hiçbir halde şiddetkar bir biçimde bir aksiyonum olmadı. Hiçbir formda sigara söndürmedim, benim de çocuğum var, o halde bir hareketim olmadı. Katiyen kendisini fuhşa teşvik etmedim. Lakin kendisi benden hoşlandığını öbür ile gitmemiz söylüyordu ancak ben kabul etmedim” diye konuştu.

“ÇOCUKLARI GÖSTER DEDİM HER VAKİT UYUYOR DİYORDU”

Baba Abdurrahman Erbay, “Melisa ile 2018 yılında evlendik. 2019 ve 2021 yıllarında iki çocuğumuz oldu. Sonra anlaşamadık aramız bozuldu. Bir periyot ben meskenden ayrıldım daha sonra birleştik. Melisa kabul etmedi ben konutu terk ettim. Daha sonra vakit zaman görüşüyorduk, kendisi birleşmeyi kabul etmedi. Büsbütün görüşmeyi bıraktık. Aramaya ve ulaşmaya çalışsam da sonuç bulamadım. Resmen, boşandıktan 3 hafta sonra Melisa toplumsal medyadan yazdı. Çocukları göster dedim her vakit ‘uyuyor’ diyordu. Yayına çıkmadan bir hafta evvel bana fuhuş yapıldığını söyledi. Kendisiyle konuştuğumuzda Muhabbet Toz ve Mehmet Aksu kendisine fuhuş yaptırdıklarını söyledi. Kendisini aldım karakolda söz için karakola götürdüm, akabinde sığınma konutuna ve yayına çıktık. Ve çocuğun mevt haberini aldık. Ceyda’yı geri aldık ve şu an çocuk annemde kalıyor sanıklardan da şikayetçiyim” sözlerini kullandı.

“SES TONUMUZ BENZEDİĞİ İÇİN MÜŞTERİLERLE O KONUŞUYORDU”

Tehdit edilen ve zorla fuhşa zorlanan anne Melisa Erbay, “Çocuklarla bir mühlet onda kaldım bir ay sonra meskene dönmek istedim lakin Mehmet Aksu bana bağırarak ‘gidemezsin’ dedi. Bana fuhuş teklif etti kabul etmeyince taciz etmeye kalktı. Sonrasında Gamze beni aradı ve ‘bu işi yapacaksın, yoksa  çocuklarını göremezsin’ dedi. Esasen Gamze’yle ses tonumuz benzediği için müşterilerle o konuşuyordu. Mehmet’in bir adamı kapının önünde adam diktim. Akabinde konuta polis baskın oldu polis memurlarına da zorla tutulduğumu söylemiştim” dedi.

“BANA CİNSEL GÜCÜ ARTIRAN HAP VERİYORLARDI”

Erbay kelamlarını şöyle sürdürdü: “Benim yanımda da sevecen davranıyorlardı. Lina birinci düştüğü vakit da beni öteki bir konutta çalıştırıyordur. Gamze  yanıma geld; ‘çocuk koltuktan düştü boğazına cips kaçtı, Mehmet de onu hastaneye götürdü’ dedi. Birlikte hastaneye gittik, gidince çocuğa ne oldu diye bağırıp çağırdım. Polisler ‘anneye verelim mi?’ dediği vakit Mehmet beni tehdit etti. Ben çocuğu hastaneden çıkaralım demedim. Beni tehdit ettikleri için çocuğumu çıkarmak zorunda kaldım. Ben başhekim ile konuşmak istedim ‘çocuğun bir şeyi yok ben buraya para döktüm ve sende çalışarak bu parayı ödeyeceksin’ dedi. Bu süreçte çalışmaya devam ettim. 1 ay geçiyordu o denli çocukları gösteriyorlardı. Her iki çocuğun bedeninde morluklar vardı, her sorduğumda soğuktan ötürü olduğunu söylediler ve benim yanımda da sevecen davranıyorlardı. Ben çocukları istediğimde ‘çocukların sıhhatini istiyorsan çalışacaksın’ diyorlardı. Bana cinsel gücü artıran hap veriyorlardı. Mehmet meskenleri tutuyordu, Gamze de müşterilerle konuşuyordu. Çocukları bana göstermemeye başladılar. Gamze’ye birçok defa yalvardım ve para verdim çocukları göstermediler. Daha sonra toplumsal medya hesabımdan eşime yazdım, hem karakolda şikayetçi olduk hem de  programa konuk olduk. Ben Gamze’nin meskenine gittikten 2 ay sonra telefonumu aldılar. Gamze duşa girdiği vakit da telefonuyla eşimle bağlantıya geçtik. Ben kızım Lina vefat ettiğinde olay yerinde değildim. Programa çıkmadan evvel kızımın vefatından haberim yoktu. Çocukların bulunmasından iki ay evvel sorduğumda çocukları yurda verdiklerinin söylediler. Şu an eşimle başkayım kızım babasında kalıyor. Her iki sanıktan da şikayetçiyim” sözlerini kullandı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap