1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Depremzedelerin otelden tahliyesi soruşturmasında yeni gelişme

Depremzedelerin otelden tahliyesi soruşturmasında yeni gelişme
0

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde kentteki otellerde konuk ettiği 550 depremzedeye verdiği hizmeti 21 Mayıs’ta sonlandıracağını duyurdu.

Duyuru üzerine AFAD Başkanlığı, Tekirdağ Valiliği’nden depremzedelerin tüm masraflarının karşılanarak, otel tahsis edilmesini istedi. Büyükşehir belediyesinden gece yarısı yapılan açıklamada, “Geçici konteyner kentleri gereğince kurulamayınca, ilgili daireye gerekli talimatlar verilerek müddet uzatılmıştır. Hususun berbat bir formda siyasete alet edilmesi epey düşündürücüdür” denildi. 

İçişleri Bakanlığı’nın bahisle ilgili soruşturma başlatması sonrası tahliye kağıdında imzası bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu ve Toplumsal Hizmetler Daire Lideri İsa Karadağ vazifelerinden uzaklaştırıldı.

‘AÇIKLAMA YAPMAM YANLIŞSIZ DEĞİL’

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Lideri Kadir Albayrak, “Konuyla ilgili müfettişler Tekirdağ’a geldi. Soruşturma devam ederken benim bir açıklama yapmam gerçek olmaz. Soruşturmanın sonucunu bekleyelim her şey daha yeterli olur. Şu anda soruşturmada ismi geçen isimler misyondan alınmadılar. Bu isimler şu anda soruşturma devam edene kadar vazifelerinden uzaklaştırıldılar o kadar lakin süreksiz bir müddet. Soruşturma sonucuna nazaran hareket edilecek. Şu anda soruşturma devam ederken bir açıklama yapmam gerçek olmaz” dedi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap