1. Anasayfa
  2. Gündem

Depremzedeler seçim için geri dönüyor! Sandık başına gitmek için yola çıktılar

Depremzedeler seçim için geri dönüyor! Sandık başına gitmek için yola çıktılar
0

28 Mayıs pazar günü, Türkiye yine sandığa gidiyor. Birinci tıpta en çok oyu alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu ortasında gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ikinci çeşit seçimlerinde afetzedeler, zelzele bölgesindeki memleketlerinde bir defa daha oy kullanacak. Kırıkkale Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’ne bağlı öğrenci yurtlarında ve meskenlerde konuk edilen afetzedeler, sandığa gitmek için valilik tarafından ayarlanan araçlarla yola çıktı. Sarsıntı bölgelerine giden afetzedelerin yol masrafları ise Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı tarafından karşılandı.

Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, valilik koordinesinde son 2 günde yaklaşık 300 depremzedenin araçlarla oy kullanacakları vilayetlere gönderildiğini söz ederek, “Geri dönmek isteyen depremzedelerimiz ise gittikleri vilayetlerde bulunan AFAD’a başvurdukları takdirde tekrar vilayetimize transferlerini sağlayacaklar” diye konuştu.

Malatya’ya oy kullanacağını belirten Aziz Duru, “AFAD’ın yardımıyla dayanağıyla gidiyoruz. Vatani vazife olarak gitmem gerektiğini düşündüğüm için gidiyorum. Bugün gidip sabah oy kullandıktan sonra geri döneceğim” dedi.
Kırıkkale Valiliğinin kendilerine her türlü yardımı yaptığını anlatan Yeşim Balbal, “Hiç meşakkat yaşamadık burada. 3 aydır mutfağımıza biz bir şey almadık, devletimiz karşıladı. Allah razı olsun devletimizden. Şuanda da oy kullanmak için gidiyoruz Malatya’ya. Konteynerimiz de çıktı o yüzden kendi eşyalarımızı da götürüyoruz” halinde konuştu.

Malatya’ya oy kullanmaya gittiğini belirten Aziz Duru, “AFAD’ın yardımıyla dayanağıyla gidiyoruz. Vatani vazife olarak gitmem gerektiğini düşündüğüm için gidiyorum. Bugün gidip sabah oy kullandıktan sonra geri döneceğim” dedi.
Derya Duru ise, 3 aydır Kırıkkale’de yaşadığını ve devletin de kendilerine güzel baktığını söyledi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir