1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Depremden 4 ay sonra! Enkaz altında ay çekirdekleri çiçek açtı

Depremden 4 ay sonra! Enkaz altında ay çekirdekleri çiçek açtı
0

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat tarihinde meydana gelen sarsıntılarda Azerbaycan Bulvarı’ndaki Serap Apartmanı da yıkıldı. Apartmanın altında bulunan bir kuruyemişçi ve içindeki eserler de enkaz altında kaldı. Enkaz altında kalan ay çekirdekleri ise sarsıntının üzerinden geçen 4 ay sonrasınra evvel filizlendi, daha sonra uzunluk vererek çiçek açtı.

Yol kenarından geçen vatandaşların dikkatini çeken ay çekirdekleri ilgi çekerken, kuruyemişçinin sahibi gelip geçenlerin çekirdeklerden yiyebileceğini söyledi.

Kuruyemişçi Mehmet Kartal, “2015 yılının 6 Şubat tarihinde iş yerimi açmıştım. 6 Şubat 2023’te de zelzele oldu. Birinci sarsıntı da evdeydim, ikincisinde öğlen saatlerinde buradaydım. Birinci zelzelede yıkıldı iş yerimiz, yapılacak hiçbir şey olmadığını anladım. Hiçbir eser kurtaramadık besin hususu olduğu için. Yaklaşık 5-6 milyon lira ziyanımız var. Ay çekirdeklerini tarladan çiğ alırdım. Çiğ olduğu için toprağı gören eser de yeşerip çiçek açmış. Eser çekirdek verirse gelip geçenler yiyebilirler serbest” dedi.

“KURUYEMİŞÇİ ENKAZINDAN KALAN AY ÇEKİRDEKLERİ ÇİÇEK AÇTI”

Vatandaşlardan Yahya Ezer ise, “Tarlalarda görmeye alıştığımız ekinler insanların can verdiği binaların enkazlarında çiçek açmaya başladı. Kuruyemişçi enkazından kalan ay çekirdekleri ise çiçek açtı. söyleyecek söz bulamıyoruz” diye konuştu.

Vatandaşlardan Halil İbrahim Demir de, “Ben kent dışındaydım, akşam geldim. Dikkatimi çekti, her yer enkazdı. Kuruyemişçinin yerinde kalan çekirdeklerin çiçek açması bence uygun bir şey, demek ki burada bir şeyler yeşerecek artık” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap