1. Anasayfa
  2. Gündem

Depremde çadır satan Kerem Kınık için bir darbe daha! Mustafa Varank: Görevde olması beni rahatsız ediyor

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde AHBAB Derneği'ne çadır satan Kızılay Başkanı Kerem Kınık'a bir bakan daha tepki gösterdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank görevde olması beni rahatsız ediyor dedi.

Depremde çadır satan Kerem Kınık için bir darbe daha! Mustafa Varank: Görevde olması beni rahatsız ediyor
0

Türkiye’yi yıkan Kahramanmaraş depremleri sırasında Ahbap Derneği’ne çadır satan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a tepkiler devam ediyor. Kınık’a bu kez Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan da dikkat çeken bir tepki geldi. Kızılay Başkanı Kınık’ın görevde olmasının kendisini rahatsız ettiğini dile getiren Varank, süreci doğru yönetemediğini de savundu.

Varank, Candaş Tolga Işık’ın “Az Önce Konuştum” programına katıldı. Işık’ın sorularını yanıtlayan Varank, 6 Şubat depremlerinde yurttaş sığınacak bir yer ararken çadır ve gıda sattığı ortaya çıkan Kızılay’ın Başkanı Kerem Kınık ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Kızılay Başkanı Kınık’ın görevde olmasının ‘kişisel’ olarak kendisini rahatsız ettiğini ifade eden Varank, “Kendisi çok yıprandı, bu süreçleri doğru yönetemediği aşikar. Kızılay dernek statüsünde. Derneklerle ilgili nasıl hususlar uygulanacağı mevzuatta belli. Kızılay Başkanı’nın görevden ayrılması gerekiyorsa buna kendisinin karar vermesi lazım” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir