1. Anasayfa
  2. Gündem

Denizli’de kadın cinayeti! Bağda asma yaprağı toplarken öldürüldü

Denizli’de kadın cinayeti! Bağda asma yaprağı toplarken öldürüldü
0

Olay, Acıpayam ilçesi Avşar Mahallesi’nde meydana geldi. Anne ve babasıyla yaşayan Hatice Baysal, pazarda satmak üzere asma yaprağı toplamak için dün sabah Çaykarası mevkisindeki bağlarına gitti lakin akşam konuta dönmedi. Merak edip, komşusuyla bağa giden Hanım Baysal, akşam saatlerinde, kızının cansız vücudunu buldu. Durum jandarmaya bildirildi.

Hatice Baysal’ın cansız vücudu, jandarma ve savcının olay yerindeki incelemelerinin akabinde otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Otopsi sonucunda Baysal’ın yakın aralıktan 2 el sırtına, 1 el de başına pompalı tüfekle ateş edilmesiyle öldürüldüğü belirlendi.

KOMŞUSU DARBETMİŞ

Olayın akabinde Denizli Jandarma Komutanlığı Jandarma Kabahat Araştırma Timi (JASAT) takımları, kuşkulu olarak Hatice Baysal’ı hayvan otlatma sıkıntısı nedeniyle çıkan arbedede, 9 ay evvel, sopayla darbettiği için hakkında uzaklaştırma kararı bulunan husumetli olduğu komşusu Hasan M.’yi gözaltına aldı. Baysal’ı darbettiği anlar güvenlik kamerasınca görüntülendiği ortaya çıkan ve bu olay nedeniyle hakkında açılan dava süren Hasan M., jandarmadaki tabirinde hakkındaki suçlamaları reddedip, cinayetle ilgisinin olmadığını söyledi. Hasan M.’nin jandarmadaki süreçlerinin sürdüğü bildirildi.

‘ABLAMI DARBETTİĞİ İÇİN CEZA ALACAKTI, BU NEDENLE ÖLÜRDÜ’ İDDİASI

Salih Baysal da ablasını Hasan M.’nin öldürdüğünü ileri sürüp, “Daha evvel ablamı darbetmişti. Bu nedenle Hasan M. hakkında uzaklaştırma kararı vardı. Buna karşın ablamı daima vefatla tehdit ediyordu. Yasal yollardan hakkımızı aramaya çalıştık. Kendisi bu darp olayından ötürü ceza alacaktı. Bu nedenle ablamı öldürdüğünü düşünüyorum.”

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir