1. Anasayfa
  2. Gündem

Demirören Medya Lisesi’nde dijital iletişim sunumu düzenlendi

Demirören Medya Lisesi’nde dijital iletişim sunumu düzenlendi
0

Demirören Medya Center Erdoğan Demirören Konferans Salonu’nda düzenlenen sunuma Demirören Haber Ajansı (DHA) Genel Müdürü Celal Korkut, Demirören Medya Eğitim Projeleri Küme Yöneticisi Nuran Çakmakçı ve Demirören Medya ve Teknoloji Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Atila Ertoğan ve çok sayıda öğrenci katıldı. Doç. Dr. Parıltı Emine Koç’a sunumunun akabinde Demirören Medya ve Teknoloji Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri çiçek takdiminde bulunurken Nuran Çakmakçı da plaketini teslim etti.

“ÇOK DONANIMLI VE HOŞ BİR LİSEYE SAHİPLER”

Üniversiteden öğrencilerinin de bugünkü sunuma katıldıklarını belirten Doç. Dr. Parıltı Emine Koç, kelamlarına şöyle devam etti:

1/6

2/6

3/6

4/6

5/6

6/6

“Proje kapsamında hem lise hem de üniversite öğrencileri bir ortaya gelerek çok hoş bir etkileşim sağladı. Beni dinlerken öğrencilerin gözlerinden çıkan ışık çok hoşuma gitti. Çok donanımlı ve hoş bir liseye sahipler bu yüzden çok şanslı olduklarını düşünüyorum. Kendileri de ayrıcalıklı öğrenciler olduklarının farkındalar. Biz de bugün irtibattan bahsetmek istedik. Akabinde medyanın tariflerinden konuşurken klasik medya ile yeni medyanın ortasındaki farklara değindik. Yeni medyanın içindeki toplumsal medyanın gücünden de bahsettik. Biz de yaratmış olduğu olumlu tesirlerle negatif tesirleri konuştuk. Çocukların da benim yaşadığım dijital hastalığı yaşadıklarını gördük. Sunum bittiği vakit yanıma gelip ‘Hocam sizin yaşadığınız hastalıkları ben de yaşamıştım. Dijital hastalık olarak hepimizin tıpkı yoldan geçtiğini düşünüyorum zira pandemi öncesi ve sonrası toplumsal medya kullanımı çok güçlü bir formda arttığı için bilhassa medya liselerinde okuyan çocuklarda farkındalık yaratılması gereken durum, medya okuryazarlığı olmalıyken, dijital medya okuryazarlığının da üzerine gidilmeli. Bu dijital medya okuryazarlığını anaokulundan üniversite sona kadar daima almaları gerektiğini düşünüyorum. Değişim halinde olunduğundan farkındalık yaratmak ismine en küçük halinden en büyüğüne kadar kısıtlayamayız lakin farkındalık yaratarak onların kendilerine hudut koymalarını sağlayabiliriz. Bugün de kendi sonlarını sorgulamaları gerektiklerini onların gözlerinde gördüm, beni çok keyifli etti.”

“BU BİRİNCİ OLDU LAKİN MUTLAKA SON OLMAYACAK”

İstanbul Aydın Üniversitesi ile Demirören Teknik ve Anadolu Lisesi ortasında etkileşimin devam etmesini istediklerini belirten Doç. Dr. Parıltı Emine Koç, “Buraya kendi öğrencilerimizle geldik, muhakkak bu türlü bir proje düşünüyoruz. Bu kapsamda okul müdürümüzle de görüştük, etkileşim halindeyiz. Bunu bir proje ile taçlandırmak isteriz. Hem bizim öğretmenlerimiz hem üniversite hem de lise öğrencilerimiz açısından etkileşim sağlayarak, medyacılar, iletişimciler ve yeni medyacılar olarak liseden farkındalık yaratabilecek düzeyde bir proje oluşturmayı çok isteriz. Projeler üzerine konuşmalarımız var. Bu birinci oldu lakin muhakkak son olmayacak” biçiminde konuştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir