1. Anasayfa
  2. Gündem

Dehşet dakikaları yaşandı! Tekne Galata Köprüsü’ne çarptı

Dehşet dakikaları yaşandı! Tekne Galata Köprüsü’ne çarptı
0

Boğaz’dan Haliç’e ilerleyen tıp teknesi, Galata Köprüsü altından geçerken tentesi köprüye katıldı. Dün saat 11.00 sıralarında gerçekleşen olayda, teknenin modülleri denize düşerken, tekne seyrine devam etti. Olay, cep telefonu kamerasına yansıdı. Galata Köprüsü’ne balık tutmak için gelenler olay sırasında köprünün sallandığına dikkat çekerek, kaptanın köprü altına kazara girdiğini sav etti. Ölen ya da yaralananın olmadığı olayda, hasar alan tekne Eminönü’ne yanaştı. Kıyı Güvenlik Komutanlığı’nın olayla ilgili tutanak tuttuğu öğrenildi.

“KÖPRÜ KOPTU, KORKTUK”

Balık tutmak için köprüde olan Ahmet Başaran, “Yanlış girdi, onların giriş çıkışları ortadan. O küçük teknelerin geçtiği yerlerden geçti. Galiba kaptanı acemi yahut artık ne olduğunu bilemeyiz. Yanlış girdi, üst çatı eksiksiz gitti. Kaza oldu burada da otomobilin makasları fırladı. Köprü koptu. Korktuk. Yanlış girdi, onların nereden geçeceği milimetrik ölçülü nereden geçeceği yani. Yanlış girdiği için çatı gitti. Panik olduk, fırladık gördük. Üst kısmı gitti, insan yoktu Allah’tan” diye konuştu.

“KAZA OLMASIN DİYE MAKASI TOPLADIK”?

Balık tutmaya gelen İsmail Ergün ise, “Normal geçmesi gereken yerden mi geçmedi neyin nesi yalnızca ses duyduk. Ondan sonra korktuk, palavra yok. Olağanda birinci kez bu türlü bir şey gördük biz. Çok ses yaptı köprü bayağı bir sallandı. Devam etti tekne durmadı. Otomobiller yoldan geçerken makas kırıldı, biz de kaza olmasın diye topladık. 3 modül birden fırladı. Bize çarpsa öldürür. Yolda kalınca biz de kesimleri aldık. Müdahale etitk kaza olmasın diye. Şoförü devam etti” diye konuştu.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir