1. Anasayfa
  2. Gündem

Defne Devlet Hastanesi’nde 2 hafta içinde cerrahi operasyon başlanacak

Defne Devlet Hastanesi’nde 2 hafta içinde cerrahi operasyon başlanacak
0

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde 24 Mart’ta Defne ilçesi Bostancık Mahallesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan, Defne Devlet Hastanesi 2 aylık üzere kısa bir müddette tamamlandı.

28 bini kapalı, 79 bin metrekare alanda ağır çelik yapı tekniği ile modüler duvar sisteminin kullanıldığı hastanenin 300 yatağı, 36 polikliniği bulunuyor. Ayrıyeten hastanede 51 ağır bakım, 41 acil müşahede yatağı, 11 ameliyathane, ağır bakım, diyaliz, endoskopi, kolonoskopi, MR, tomografi, ultrason görüntüleme üniteleri ve diş polikliniği de yer alıyor. 256’sı tabip bin 44 sıhhat çalışanı hastanede vazife yapıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaretinin akabinde 3 gün evvel hasta kabulüne başlayan hastaneye Hataylıların birinci günden ilgisi ağır oldu. Hastaların yüklü olarak, dahiliye, çocuk sıhhati, bayan doğum ve ortopedi kısımlarına başvurdukları görüldü.

 BAKAN KOCA’DAN ZİYARET

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise bölgedeki temaslarını gece gündüz aralıksız sürdürüyor. Üretimleri devam eden İskenderun ve Antakya Devlet Hastanesi’ndeki çalışmaları yakından takip eden Bakan Koca, sabaha karşı ise Defne Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti. Yatan hastalarla ve sıhhat çalışanıyla bir ortaya gelen Bakan Koca, yakınlarını bekleyen vatandaşlar ile de sohbet etti. Hastalara acil şifalar dileyip isteklerini soran Bakan Koca, verilen ikramları da geri çevirmedi. Sıhhat çalışanlarına tek tek tatlı ikram eden Bakan Koca, ‘Hayırlı geceler güzel nöbetler’ diledikten sonra hastaneden ayrıldı.

Bakan Koca, o anları ise toplumsal medya hesabından paylaşıldı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir