1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Defne Devlet Hastanesi, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretiyle açılıyor

Defne Devlet Hastanesi, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretiyle açılıyor
0

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde en büyük yıkım Hatay’da yaşandı. Kentin iki merkez ilçesindeki Defne ve Antakya Devlet Hastaneleri de sarsıntıda ziyan gördü.

Defne Devlet Hastanesi’nin temeli 24 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı merasimle atıldı. Bostancık Mahallesi’nde imaline başlanan hastanede çalışmalar tamamlandı. 24 saat aslına nazaran sürdürülen inşaat çalışmaları sonucunda hastane 60 günde hizmet verecek noktaya geldi. Yolları asfaltlanıp, peyzaj düzenlemesi de yapılan hastane yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın iştirakiyle hizmete açılacak.

300 yataklı tek kat formunda çelik konstrüksiyon üzerine inşa edilen hastanede 300 yataklı ve 80 ağır bakım yatağı ve 12 de ameliyathanesi bulunuyor.

“YÜZDE 98’İ TAMAMLANDI”

Hastanede incelemelerde bulunan AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, hastanenin kısa müddette tamamlanmasının,’Yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar” kelamının ispatı olduğunu kaydetti.

Hastanede 57. günde çalışmaların devam ettiğini lisana getiren Yayman, “Bu hastane çok tartışıldı, Türkiye’nin gündemine geldi. “Yapılmaz, yapılır” denildi, Allah razı olsun Sıhhat Bakanımız Fahrettin Koca’nın çabasıyla, Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla hastanemiz tamamlanmak üzere. Hastanemizin yüzde 98’i tamamlandı. İyi uğurlu olsun, Defne ilçemizin çok değerli bir gereksinimini karşılayacak” diye konuştu.

“HİZMET ÜZERİNDEN POLEMİĞİN SONUCU BU TÜRLÜ OLUR”

Hastanenin 300 yatağının bulunduğunu kaydeden Yayman, ”Tarihe en kısa müddette tamamlanan hastane olarak girecek. Burası 300 yataklı ve birinci sınıf bir hastane olacak. Ameliyathane, servisleriyle, yataklarıyla hoş bir yer oldu. Hatay’ımıza, Defne’mize iyi uğurlu olsun. Muhalefete de şunu söylemek lazım. Derinliğini bilmediğiniz suya girmeyin. AK Parti’yle icraat üzerinden bir tartışmaya girmek, hizmet üzerinden bir polemiğe girmenin sonucu bu türlü olur” dedi.

“AK PARTİ, HİZMET EDEN BİR PARTİDİR”

Yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hastaneyi ziyaret edeceğini duyuran Yayman, “Depremzede kardeşlerimizin Cumhurbaşkanımıza takviyesini bir sefer daha göreceğiz. AK Parti, niyetine, fikrine, partisine bakmadan insanlara hizmet eden bir partidir. Defne, Hakkari, Samandağ, Antakya’da olsa hizmeti devam ettirir. AK Parti’nin temel yaklaşımı şudur, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap