1. Anasayfa
  2. Gündem

Damat, kayınpederini öldürmek için tetikçi tuttu! Cinayet 3 yıl sonra çözüldü

Damat, kayınpederini öldürmek için tetikçi tuttu! Cinayet 3 yıl sonra çözüldü
0

Ataşehir’de 6 Ağustos 2020 tarihinde saat 07.00 sıralarında Aziz Eser (52) uğradığı silahlı akın sonucu hayatını kaybetti. Polis olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Cinayet Ofis Amirliği tarafından olayla ilgili yürütülen soruşturmada bir şahidin sözü soruşturmanın seyrini değiştirdi. Polise söz veren şahit E.E., ölen kişinin damadı O.K. ile olay tarihinde ortak olarak solucan gübresi işi yaptıklarını, O.K.’nin bir konuşma sırasında “Kayınpederimi vurmaları için Selahattin E. ile Hüseyin U. isimli şahıslara para verdim. Onu bacağından yaralayacaklardı. Fakat kayınpederim bu yaralama sonucu öldü” dediğini söyledi.

İKİ TETİKÇİ YAKALANDI

Bu bilgi üzerine harekete geçen Cinayet Ofis Amirliği grupları 18 Mayıs 2023 tarihinde düzenledikleri operasyonda Selahattin E.(41) ile Hüseyin U.(25)’yu gözaltına aldı. Şüphelilerden Selahattin E.’nin daha evvelden 17 hata kaydı bulunduğu ayrıyeten 2 adet aranması olduğu tespit edildi. Selahattin E.’nin ayrıyeten öbür bir cinayet cürmünden hakkında 18 yıl katılaşmış mahpus cezası olduğu belirlendi. Öteki kuşkulu Hüseyin U.’nun da daha evvelden 21 hata kaydı olduğu ortaya çıktı.

DAMAT HER YERDE ARANIYOR

Poliste süreçleri tamamlanan ve suçlamaları kabul etmedikleri öğrenilen şüpheliler adliyeye sevk edildi. Selahattin E. ve Hüseyin U. çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan soruşturma evrakına nazaran cinayeti azmettiricisi olduğu tez edilen damat O.K.(34)’nın da daha evvelden 7 kabahat kaydı bulunduğu yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir