1. Anasayfa
  2. Gündem

Damadını öldüren şüpheli: Kızımı tahdit edip, boşanmaya zorluyordu

Damadını öldüren şüpheli: Kızımı tahdit edip, boşanmaya zorluyordu
0

Olay, Osmangazi ilçesi Emek Adnan Menderes Mahallesi’nde meydana geldi. Personel emeklisi İsmail Hakkı İtina, dün saat 23.00 sıralarında, 8’inci Açelya Sokak’ta boşanmaları için kızı G. Gürbüz’e baskı yaptığı öne sürülen damadı Ali Gürbüz ile karşılaştı. Taraflar ortasında çıkan tartışma arbedeye dönüştü. Belindeki bıçağı çıkartan İsmail Hakkı İhtimam, fabrikada emekçi olarak çalışan damadını evvel boğazından akabinde da bedeninin 3 başka yerinden bıçakladı.

?

Ağır yaralanan Gürbüz olay yerinde ömrünü yitirdi. Cinayet sonrası polisi telefonuyla arayan İtina, “Damadımı öldürdüm. Beni gelip alın” diyerek ihbarda bulundu. Kısa müddette belirtilen adrese gelen polisler, İsmail Hakkı İtina’yı gözaltına aldı. Ali Gürbüz’ün cesedi ise otopsi yapılmak üzere Bursa İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

‘KIZIMI ÜZMESİ ZORUMA GİTTİ’

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nde sorgusu devam eden İsmail Hakkı Özen’in tabirinde, “Damadım, evli olmasına karşın öteki bir bayanla dini nikah yapıp birlikte yaşıyordu. Boşanmaları için kızıma baskı yapıyor, tehditler yağdırıyordu. Onun bu davranışı zoruma gitti. Yolda karşılaştık. ‘Neden bu türlü yapıyorsun?’ diye sordum. Bana aksi yanıt verince sinirlendim. Ne yaptığımı bilmiyorum” dediği öğrenildi.

(Ali Gürbüz)

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir