1. Anasayfa
  2. Gündem

Damadını öldüren kayınpeder ile ilgili yeni gelişme! ‘Gider 6-7 ayda yatar çıkarım’

Damadını öldüren kayınpeder ile ilgili yeni gelişme! ‘Gider 6-7 ayda yatar çıkarım’
0

Bakırköy 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Turhan Ketenci tutuklu bulunduğu cezaevinden getirilirken, hayatını kaydeden Volkan Çubukçu’nun ailesi ve taraf avukatları da salonda hazır bulundu. Duruşmada Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sıhhati ve Hudut Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen Turhan Ketenci’nin müşahede altına alınması gerektiği kanaat bildirisi okundu.

“GİDER ÖLDÜRÜRÜM 6,7 AY YATAR ÇIKARIM” DEMİŞTİ

Söz hakkı verilen Anne Satiye Çubukçu, “Ben oğlum öldü öleli yaşamıyorum. Bu kişinin akli istikrarı yoksa benim de yok. Turhan Ketenci oğlumu öldürmeden 1 gece önce ‘Gider öldürürüm 6 – 7 ayda yatar çıkarım’ demişti” formunda konuştu. Mahkeme Turhan Ketenci’nin hastanede 3 haftayı geçmemek üzere müşahede altına alınıp hakkında rapor düzenlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Turhan Ketenci’nin kızının Volkan Çubukçu ile evlenmesine onay vermediği, kaçarak evlendikleri anlatıldı. Evlilik sonrası ailelerin anlaştığı fakat Ketenci ile Çubukçu ortasında beyaz eşya nedeniyle uyuşmazlık yaşandığı anlatılan iddianamede, ikilinin mesajlaşarak tartıştığı kaydedildi. Ketenci’nin 22 Eylül 2022’de Volkan Çubukçu’nun bulunduğu yere gittiği, ekmek bıçağıyla kalbine yakın bir yerden bıçaklayarak vefatına neden olduğu belirtilen iddianamede, ‘Kasten öldürme’ cürmünden müebbet mahpus cezası ile cezalandırılması istendi.

“BABAMIN CEZA ALMASINI İSTİYORUM”

Duruşma sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan eşini kaybeden Meral Çubukçu, “Ben babamın ceza almasını istiyorum. Benim bildiğim babamın akli istikrarı tarafından hiçbir sorunu yok. Yalnızca hudut hapı kullanıyordu. Rapor alabileceğini de düşünmüyorum. Kendisi akıl hastası değil. Eşim bunu hak edecek bir şey yapmadı. Hiçbir saygısızlığı olmadı” halinde konuştu.

“PLANLAYARAK TASARLAYARAK CİNAYETİ İŞLEDİ”

Baba Mustafa Çubukçu ise, “Sanığın avukatı müvekkilinin ısrarla akli istikrarının yerinde olmadığını beyan ediyor. Bu adam asla benim oğlumu istemiyordu. Planlayarak, tasarlayarak bu cinayeti benim kapımın önünde işlemiştir. Akıl hastası birinin bu biçimde bir plan yapamayacağı ortada” dedi. Öte yandan Turhan Ketenci’nin akrabaları Volkan Çubukçu’nun ailesiyle röportaj yapan gazetecilerin önünü keserek akında bulundu. Kendilerini sakinleştirmeye çalışan gazetecileri iterek tehdit ve hakaretlerde bulunan kalabalığı polis ortaya girerek adliye binasından uzaklaştırdı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir