1. Ana Sayfa
  2. Gündem

‘Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışan bir kabinemiz olacak’

‘Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışan bir kabinemiz olacak’
0

GÜLDEN GELBAL İstanbul  – Erdoğan’ın açıklamaları özetle şöyle: 

LİNÇ KAMPANYALARI RUTİNLEŞTİ: Kendinden olmayana tahammül göstermeyen Kılıçdaroğlu’nun linç kampanyaları rutinleşti. Birinci başvurdukları sistem linç kampanyası. Bunu 14 Mayıs’tan sonra depremzedelere de yaptılar. Kendilerine oy vermedi diye vatandaşlarımıza etmedikleri hakaret kalmadı. Kendinden olmayana hayat hakkı tanımayan bir zihniyete sahipler. Allah bu zihniyete fırsat vermesin. 

ONLARIN GRAMAJINI BİLİYORDUM: (Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında) Başbakanlık misyonunu verdiğimiz zat ayrılığında bir veda konuşması yapmıştı. Pazara kadar değil mezara kadar beraberiz demişti. Başkası bana istifasını getirirken yanımdaki arkadaşların kifayetsiz olduğundan bahsetmişti. Senin yanındakiler ne kadar kifayetli diye sorduğumda bana karşılık verememişti. Ben onların gramajını biliyordum. Biz pazar günü seçimi aldığımızda bunlar paramparça olacaklar. Partimizden ayrılıp bize katılmak isteyenlere kapımızı kapatmadık. Lakin sabıkası olanlar başka. Bu tabanımızı da üzer. Bu kadar ihanetten sonra bunlara kapıyı nasıl açıyorsunuz derler. Onların birçoğuna da gereksinimimiz yok.  

KADROLAR YENİLENECEK: Meclis’in 28. devir açılışını Devlet Bey’in başkanlığında gerçekleştireceğiz. Devlet Beyefendi daha evvel bu türlü bir şeyi kabul etmemişti. Ricada bulunduk ve kabul etti. Kabine konusunda ise Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışan bir kabinemiz olacak. Büyük ve güçlü Türkiye ülkümüze gönül vermiş takımlarla yola devam edeceğiz. Takımlarımızı yenilemekten hiçbir vakit geri durmadık, tekrar durmayacağız. Dinamik gruplarla yolumuza devam ettik. Pek çok kıymetli ismimiz mevcut. Kabinemizde Türkiye Yüzyılı vizyonuna ayak uyduracak isimler olacak. 

KARAMSARLIK POMPALIYORLAR: Bunlardan hiç yanlışsız kelam duydunuz mu? Ben duymadım. Bunlar topluma daima karamsarlık pompalıyorlar. 21 yılda kim bankadan parasını çekemedi? Bu sahtekarlık. Bu türlü bir şey bizim bankalarımızda hiçbir vakit cereyan etmedi. Bunlarda her numara var? CHP Genel lideri endişe senaryolarıyla insanımızı kandırmaktan vazgeçmiyor. Dün vatandaşlara SMS göndermiş. Kendisi seçilirse vatandaşın kredi kartı borçlarını hazine devralacakmış. Bu nasıl palavra? Bütçeyi nerenin onayıyla çıkaracaksın? Parlamentoda 323’le Cumhur İttifakı var. Cumhur İttifakı sana yol vermedikçe bunu geçiremezsin. Milletimizi kandırma. 

MAÇA GİDECEĞİM: (İstanbul’daki Şampiyonlar Ligi finali) Ben Hakan’la da konuştum. İlker’le de konuştum. Artık birisinden birisini söylersem onların da kulağına giderse üzerim. Olağanüstü bir durum olmazsa inşallah maça gitmeyi düşünüyorum. 

‘Berat Beyefendi devrinde sondaj gemileri aldık’

‘Petrol ve doğalgazda yeni muştular yakın’

REZERV ÇOK DEĞERLİ: Petrol ve doğalgazda yeni muştular yakın. Berat Bey’in devrinde sondaj gemilerinden alım yaptık. Sondaj gemileriyle kendi kendimize kâfi hala geldik. Bu sondajlarla doğalgazı bulduk. Rezerv çok değerli. Ordu ve Rize olayımız var. Birisinde petrol birisinde doğalgaz olayı var. Rezervi yeterli yakalarsak çok farklı potansiyele ulaşacağız. Batı Karadeniz’deki aramalarımızı Orta ve Doğu Karadeniz’e de kaydırdık. Ordu ve Kastamonu açıklarında aramalarımız var. Ordu tamam. 

EN BÜYÜK KEŞİF: Petrol keşfi konusuna gelince… Gabar’da Şehit Esma Çevik alanımızın keşfiyle arama ve sondaj çalışmalarımızı ağırlaştırdık. Bu alana yakın bölgede Türkiye tarihinin en büyük keşfini yaptık. Bu alanımıza da Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın ismini verdik. Burada yeni sondajlarla birlikte günlük 100 bin varil petrol üreteceğiz. Türkiye’nin şuan günlük yurt içi petrol üretimi 80 bin varil. Bunu 100 bine çıkaracağız. Bunun yaklaşık 1,5 katını bir alandan karşılayacağız. Petrol aradığımız bu dağlarda teröristler kol geziyordu. Bunlar sebebiyle bu çalışmalar yapılamıyordu. 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap