1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Yeni yüzyıla yakışır bir şekilde milletimize ve ülkemize hizmet edeceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Yeni yüzyıla yakışır bir şekilde milletimize ve ülkemize hizmet edeceğiz
0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bir kadro ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi Bingöl’e geldi. Havalimanında çiçeklerle karşılanan Yılmaz, birinci olarak Vali Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti. Valilik ziyaretinin akabinde AK Parti vilayet binasına geçen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, burada seçimlere ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Halkın seçimlerde bir kere daha Recep Tayyip Erdoğan dediğini belirten Yılmaz, “Bu seçimlerde halkımız bir defa daha itimat ve istikrar dedi. Halkımız bir kere daha güçlü, deneyimli, dirayetli liderlik dedi. Halkımız bir kere daha Recep Tayyip Erdoğan dedi. Karşımızda çok geniş bir cephe oluşturuldu. Hiç bir ortaya gelmeyeceği düşünülen partiler, bireyler, bölümler bir ortaya getirildi lakin aziz milletimiz sandıklarda bu oluşumlara, bu yapay oluşumlara, bu yapay oluşumlara en hoş yanıtı demokratik olgunluk içinde verdi” diye konuştu.

“GÜÇLÜ, DENEYİMLİ, SAMİMİ, DİRAYETLİ BİR BAŞKANIMIZ VAR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimden çabucak sonra kabineyi açıkladığını lisana getiren Yılmaz, “Cumhurbaşkanımız son 21 yılda ortaya koyduğu icraatla, yaptığı çalışmalarla halkımızın gönlünde taht kurmuş bir önderimizdir. Dünyayı da çok âlâ okuyan, dünya siyasetini bilen önderdir. Ben daima şunun altını çiziyorum, önderler her vakit kıymetlidir lakin fırtınalı vakitlerde dünyanın sıkıntı koşullarda geçtiği devirlerde bir kat daha değerlidir. Dünyamızın, bölgemizin çeşitli meydan okumalarla karşı karşıya olduğu zorluklarla karşı karşıya olduğu bir periyotta güçlü, deneyimli, samimi, dirayetli bir başkanımız var. Bunun için nitekim çok şanslıyız. Kıymetli Cumhurbaşkanımız, seçimden çabucak sonra hükümetini kurdu. Bu da çok kıymetle altı çizilmesi gereken bir noktadır. 90’lı yıllarda seçimlerden sonra koalisyon pazarlıkları olurdu. Bazen aylar süren müzakereler yapılırdı, paylaşımlar yapılırdı. Bakanlık isteyenler, kurum isteyenler, çeşitli hususlarda görüş ortaya koyanlar. Bakın yeni idare sistemimiz de bu seçimde halkımızın onayını almıştır ve farkını da bir kere daha göstermiştir” halinde konuştu.

“YENİ YÜZYILA YAKIŞIR BİR BİÇİMDE MİLLETİMİZE, ÜLKEMİZE HİZMET EDECEĞİZ”

Türkiye’nin yüzüncü yılında hizmetlere aralıksız devam edeceklerini vurgulayan Yılmaz, “Türkiye Yüzyılı’nın birinci kabinesi oluşmuş oldu. Seçim beyannamemizde daima Türkiye Yüzyılı kavramının altını çizmiştik. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını geride bıraktık. 21’inci yüzyılın yükselen ülkeleri ortasında ülkemiz en ön sıralarda yerini alacaktır. İktisadıyla, toplumsal siyasetleriyle, altyapı yatırımlarıyla, teknolojik atılımlarıyla, kurumsal gelişmeleriyle yeni yüzyıla yakışır bir biçimde milletimize, ülkemize hizmet edeceğiz. Seçimden çabucak sonra, dünyanın birçok yerinden mazlum milletlerin, dünyadaki mevcut koşullarda çok önemli manada haksızlığa uğrayanların nasıl sevindiğini daima birlikte gördük. Bu seçimler yalnızca Türkiye’yi değil, dünyamızı, bölgemizi yakından ilgilendirmektedir ve çok şükür milletimiz, bu beklentileri, bu umudu boşa çıkarmamıştır. Bütün dünyada mazlumlarda bir sevinç oluşturmuştur. Biz de buna layık olmaya çalışacağız” dedi.
Ekonominin her vakit olduğu üzere birinci öncelikleri olacağının altını çizen Yılmaz, “Halkımızın refahını yükseltmek, son periyotlarda yaşanan pandemi nedeniyle öbür nedenlerden ötürü oluşan birtakım sıkıntıları aşmak ve istikrar içinde büyümek için elimizden gelen tüm çabası sarf edeceğiz. Kabinedeki tüm arkadaşlarımızla birlikte ahenk içinde çalışacağız. Bir taraftan da büyüyen ekonomimizin nimetlerinden tüm toplumu adalet içinde yararlandırma uğraşı içinde olacağız. Bu çerçevede gelir dağılımını daha da düzgünleştirmek, geniş toplumsal kesitlerin beklentilerini karşılamak, çalışanlarımız, emeklilerimizin gelirlerinin enflasyon karşısında erimemesi için önlemleri almak. Bütün bunlar hükümetimizin gündemleri içinde yer alan mevzulardır. Siyasette itimat temeldir. İnancın özü de şudur, söylediğinizi yapacaksınız, yapamayacağınızı söyleyemeyeceksiniz. Son seçimlerde bir defa daha gördük ki altı dolu olmayan, plana programa dayanmayan kelamlara halkımız prestij etmemiştir, yeniden inançtan yana halini ortaya koymuştur. Biz de bu anlayış içinde seçim beyannamemizde ne dediysek önümüzdeki devirde planlı, programlı, takvimli bir formda bunları birer birer hayata geçireceğiz” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap