1. Anasayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan’ın açıklamaları özetle şöyle:

SİNAN OĞAN’IN KARARI

Sinan Beyefendi ile buradaki ofisimizde bir olumlu görüme yaptık. Bugün de kendisi bizi destekleyeceğini beyan etti. Şahsım ve yol arkadaşlarım ismine teşekkür ediyorum. Terörle gayret, Türk teşkilatı ile iligli duruşumuzu çok çok uygun biliyor. Kendisinin lisana getirdiği kimi konuları da biz açıklığa kavuşturduk. Milletimizn yararı olacağına inanıyorum. Mülteciler konusunda da bizler Suriye’nin kuzeyindeki briket meskenler olmak üzere 450 bin mülteci yurtlarına döndü. Şu an amaç 1 milyon mültecinin daha oralara döneceğine yönelik planımız var. Kendisinin de tabir ettiği üzere bir itimat ortamı içinde ülkelerine dönüşü sağlama çabası içinde olacağız. Mutabık kaldığımız hususlardan biri de Anayasa’nın 66. unsuru. Bizim kırmızı çizgilerimiz bunlar değişmez. Türk Devletleri teşkilatı konusu bir başka bahis.Türk Devletleri ile burada yaptığımız toplantılar oldu. Bunlar bizim Türk dünyası ile olan hassasiyetimizdir.

‘SİNAN BEYEFENDİ İLE ORTAMIZDA BİR PAZARLIK OLMADI’

Sinan Beyefendi ile ortamızda bir pazarlık olmadı. Muhalefet bu çeşit şeyler üzerinde daima spekülatif arayış içine girerler. Bu türlü bir talep olmadı. Bütün problem bir afet bakanlığının kurulması üzere bir tespiti var. Bizde AFAD var fakat bir bakanlık boyutunda değil. Bunlar üzerinde düşünülebilecek hususlar. Bunlar prensip olarak üzerinde durulabilir. AFAD olarak değil de bir bakanlık olarak gündeme gelebilir. Kurulabilir. Bakanlık da olabilir.

Pazar gününden mülteciler mevzusuyla ilgili bir planlama ve yol haritası çıkarılabilir. Ne kadar vakitte dönüşleri sağlanabilir bakılacak. Bizim 4’lü olarak da Moskova’da devam eden çalışmamız var. Gündeme alınabilir. Ne kadar kısa vakitte bu mültecileri kendi ülkelerine döndüreceğiz diye bunların adımları atılır.

Kılıçdaroğlu’nun palavra üzerine heyeti bir anlayışı var. Hayatı palavra. Buna deseniz ki 10 milyon’u neye dayanarak söylüyorsun. Söyleyecek hiçbir şeyi yok. Nefret telaffuzları ile bunu kurtarmaya çalışıyor. Bir haftada Nazi Almanya’sındaki nasyonal sosyalistlerden bir farkı kalmadı. Hudutlarımız en son teknolojilerle donatılmış durumda ve hiç olmadığı kadar inançta. Biz başınan beri sığınmacıların inançlı geri dönüşlerini aslında destekliyoruz. Suriye rejiminin temcilcilerinin de olduğu görüşmeler devam ediyor. Olumlu sinyaller alıyoruz. Konutlar bittiğinde bu beşerler kendi topraklarına istekli olarak döneceklerdir. 

Kılıçdaroğlu’nun temel yapmak istediği Türkiye bir Boraltan köprüsü utancını yaşatmak istiyor. CHP’nin çaldığı bu kara lekeyi Karabağ’ın kurtuluşu ile yıllar sonra temizledik. Biz bu problemde vicdani ve insani duruş sergiledik. Türkiye’ye yakışan neyse biz bunu yapmalıyız.

‘MUHALİF KESİTİN LİNÇ KAMPANYASI İÇİNE GİRECEĞİNİ BEKLİYORDUK’

Bu bizim beklentimizdi. Muhalif kesim linç kampanyalarının içine girecekleri beklentimizdi. Bunun dışında farklı kimi ağızlar da çıkabilir. Onlar da tıpkı şeyleri yapabilir. Sinan Beyefendi duruşu ile açıklaması ile halini ortaya koymuş vaziyette. 28’in milletimin duruşu Sinan Bey’in duruşu ile bütünleşecek. Linç kültürü CHP’ye işlemiş durumda. Sevgi kültürü hakim olsun istiyoruz lakin CHP’de bu türlü bir anlayış yok.

 

‘MİLLET TERÖR ÖRGÜTLERİYLE BİRLİKTE YOL YÜRÜYENLERE SANDIKTA DERSİNİ VERDİ’

Kararını veren milliyetçi kesin atacağı adımları atacaktır. Millet terör örgütleriyle birlikte yol yürüyenlere sandıkta dersini verdi. Şayet kalkıp Selo’yu çıkartmak istiyorsanız oyunuzu bize vereceksiniz diyor. Bu Selo Diyarbakır’da 51 Kürt vatandaşımızın vefatına neden olmadı mı? Dağdaki teröristlerden, hapistekilere, Avrupa’dakilere kadar hepsi CHP Genel Lideri’ne oy istediler. Hatta meydan meydan dolaşıp cezaevlerini boşaltıcaklarının bildirilerini verdiler. İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Van’daki konuşmasında, izleyenler ‘kan kan intikam’ diye bağırıyordu. Van’da da bu tabloyu yaşadık. Terör örgütlerinin işaretleriyle selamlamalar… Bunları gördük, milletim de bu maskeli baloyu gördü. 14 Mayıs öncesinde eli kanlı teröristleri çiçek çocuk olarak gören Kılıçdaroğlu ikinci cinse kalınca milliyetçi oldu.

İlkesizliğin her türlüsü bunlarda var. Koltuğunu korumak için hiçbir bedeli olmadığını gördük. Milliyetçiliğin yeri aşikardır. Cumhur İttifakı’dır. Buna Sinan Beyefendi de katılmıştır. Yerli ve ulusal bir duruş ile 28 Mayıs’a gideceğiz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir