1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere: Türkiye Yüzyılı’nın inşasına da sizlerle birlikte başlayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere: Türkiye Yüzyılı’nın inşasına da sizlerle birlikte başlayacağız
0

Erdoğan iletisinde şu tabirleri kullandı; Sevgili genç kardeşlerim, Hazreti Mevlana “Testinin içinde ne varsa, dışına da o sızar” diyor.

Dipsiz karanlıklarda debelenenler umut veremez. Vizyonu, hayali, ideali, gayesi olmayanlar ufuk çizemez. Siyasi başarısızlıklarına sizleri de ortak etmek isteyenlerin palavralarına, çizmeye çalıştıkları o karanlık tabloya lütfen aldırış etmeyin.

Biz her vakit sizin yanınızdayız. 21 yıldır iktidardayız. Birçoğunuzla birebir yaştayız.

“VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞTIK”

Bu 21 yıl boyunca hiçbir genç kardeşimin hayat usulüne müdahale etmediğimiz üzere, kimsenin bir oburunun kılık kıyafetine, niyet şekline, beklentilerine, beğenilerine karışmasına da müsaade vermedik.

Ülkemize kazandırdığımız kaç yapıtın, yatırımın, projenin yanı sıra fikirlerinizi rahatça tabir edebilmeniz, gençliğinizi özgürce ve doyasıya yaşayabilmeniz için de var gücümüzle çalıştık.

“HEDEFLERİMİZE HAKİKAT EMİNE ADIMLARLA YÜRÜYORUZ”

Bugün her cinsten sanat aktifliğinin rahatça düzenlenebildiği, memleketler arası tertiplere mesken sahipliği yapan, sporun, müziğin, bilimin, teknolojinin hiç olmadığı kadar hayatımızın içinde yer aldığı bir Türkiye’de yaşıyoruz.

Sayısı 208’e çıkan üniversitelerimizle, 96 teknopark, 316 tasarım merkezi, 1.249 AR-GE merkezimizle amaçlarımıza gerçek emin adımlarla yürüyoruz.

“TÜRKİYE YÜZYILI’NIN İNŞASINA DA SİZLERLE BİRLİKTE BAŞLAYACAĞIZ”

1 milyonu aşkın gencimizin yarıştığı TEKNOFEST ile potansiyelinizi sergileyebileceğiniz, dünya ile rekabet edebileceğiniz platformlara sahibiz. Ulusal Teknoloji Atağımız sayesinde teknolojiyi yalnızca tüketen değil; tasarlayan, geliştiren ve üreten bir ülke haline geliyoruz.

Tüm bunları sizin için yaptık; sizlerin dayanağı, çabası, alın ve fikir teriyle başardık. 28 Mayıs’tan sonra inşallah Türkiye Yüzyılı’nın inşasına da sizlerle birlikte başlayacağız.

Yazar Hakkında

Yorum Yap