1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edilen aslanların dördüzleri oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edilen aslanların dördüzleri oldu
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, 2018 yılında Sudan’a düzenlediği seyahat sırasında periyodun devlet lideri Ömer El Beşir tarafından 4 aslan armağan edildi. Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne gönderilen aslanlara, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ‘Nil, Sultan, Sudan ve Sevakin’ isimleri verildi. Yavru olarak geldikleri hayvanat bahçesinde büyüyen aslanlardan Sultan ve Sudan’ın bugün dört yavrusu dünyaya geldi. Yavru aslanlar için bugün Hayvan Bahçesi’nde tanıtım organizasyonu düzenlendi. Tertibe, Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Büyükşehir Belediyesi Doğal Ömrü Müdafaa Daire Lideri Celal Özsöyler ve vatandaşlar katıldı.

Yavru aslanları eliyle seven Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kendilerine emanet edilen iki aslanın dördüz yavrularının olduğu belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sudan’ı ziyaret ettikten sonra beni aradı ve aslanları bize gönderdi. İsimlerini Cumhurbaşkanımız verdi. 2 dişi 2 erkek aslan. Artık artık daha hoşunu yaşıyoruz. Anne Sultan ve baba Sudan’dan dört yavru oldu. Bu bebekler 1,5 aylık ve çok hoş bakılıyor” dedi.

‘YAVRU ASLANLARIN İSMİNE VATANDAŞLAR KARAR VERECEK’

Başkan Şahin, yavru aslanların isimlerinin toplumsal medya üzerinden başlatılacak olan anket uygulaması ile belirleneceğini söz etti. Yavru aslanların da anne babaları üzere kente çok sayıda ziyaretçi çekeceğini söyleyen Şahin, “Sosyal medyadan vatandaşlarımız katılsın. 2 dişi 2 erkek yavru var. En çok hangi isim öne çıkarsa onları koyacağız” dedi.

‘EL BEBEK, GÜL BEBEK BAKIYORUZ’

Doğal Hayatı Muhafaza Daire Lideri Celal Özsöyler ise Türkiye’nin en büyük doğal hayat merkezine sahip olduklarını söyleyerek, “Normal olarak aslanlar 1 yahut 2 yavru doğuruyorlar. Ancak tüm hayvanlara baktığımız üzere aslanlara da el bebek gül bebek bakıyoruz. Birinci kez dört yavru doğurdular ve bizi çok memnun ettiler. Umarız ileride Sudan’dan gelen öbür 2 aslandan da yavru alırız” diye konuştu.

?

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap