1. Anasayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kabine Anıtkabir’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni kabine Anıtkabir’de
0

Ekonomi de masada Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni bakanlarla yeni periyodun birinci Kabine toplantısını bugün gerçekleştirecek. Yeni atanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve 15 bakan birinci defa Beştepe’deki kabine toplantısına katılacak. 

2. YÜZYILIN YOL HARİTASI

Türkiye’nin ikinci yüzyılı için yeni yol haritasının ele alınacağı toplantıda, iktisat gündemi öncelikli olarak masada olacak. En düşük emekli aylığında yapılacağı açıklanan kademeli artırım, taban fiyat, taşerona takım, zelzele bölgesi konutlarının tesliminin yanı sıra Erdoğan’ın seçim vaadi olarak açıkladığı mesken hanımlarına emeklilik, gençlere vergisiz telefon ve faizsiz evlilik kredisi üzere mevzuların masada olacağı söz ediliyor. Kabinede yer alan isimlerin, Türkiye’nin yeni devirde iç ve dış siyaseti ile iktisat siyasetlerinde kıymetli değişikliklere gidebileceğinin sinyallerini vermesi ise dikkati çekiyor. Bakanların yarın TBMM’de yemin etmesi bekleniyor.

YENİ KABİNE’DEN ANITKABİR’E ZİYARET

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabine üyeleri, toplantı öncesinde Anıtkabir’i ziyaret ediyor.

Kabine üyeleriyle birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine çıkan Erdoğan’ın, ay yıldızlı çelengi bırakmasının akabinde hürmet duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir