1. Anasayfa
  2. Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu’nun maskesi düştü, ‘oy yoksa hizmet yok’ diyen onlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu’nun maskesi düştü, ‘oy yoksa hizmet yok’ diyen onlar
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Cumhurbaşkanlığı’ndan yüzde 66’yı geçen oy oranıyla Adıyaman tercihini bizden yana kullandı. Meclis’te de Adıyaman’ın tercihi tekrar bizden yana oldu. Resmi sayısı sordum. Alanda 40 bin iştirak. Ortamıza kimsenin girmesine müsade etmiyoruz.

“SİZ OLASANIZ DA OLMASANIZ DA DEVLETİMİZ KARDEŞLERİNİN YANINDA”

Bizimle 85 milyon ortasında kaç bağlar, birçok yollar var. Kem gözler bunu göremediler, millete zirveden bakanlar bunu göremediler. 50 bin zelzele şehidimiz var. 50 bin zelzele şehidimize bu bay bay Kemal’in grubu nasıl baktı? Siz olsanız da olmasanız da bay bay Kemal, devletimiz kardeşlerinin yanındadır. AFAD’ı, Kızılay’ı, bütün imkanlarıyla yanındadır. Ve bundan sonra da yanında olacaktır.

“‘OY YOKSA HİZMET YOK’ DİYEN KENDİLERİDİR”

CHP zihniyetinin temsilcileri sorunu kendilerinde aramak yerine her seferinde insanımızı suçladı. Bugün de birebirini yapıyorlar. Sandıkta tecelli eden iradeyi kabullenmek yerine insanlarımıza ‘cahil’ diyorlar, ‘oylarını sattılar’ iftirası atıyorlar. Ne dediler? ‘”Benim oyumla dağdaki çobanın oyu bir mi?” diyerek içlerindeki kini ortaya döktüler. Gazete manşetlerinden küstah bir biçimde ‘Milletin karnı tomuş’ diyorlar. Ancak bir sefer olsun biz nerede yanlış yaptık demiyorlar. Pazar günü ile bir arada 16. ve 17. seçimlerini de kaybettiler. Milletten bu kadar şamar yediler ancak her seferinde hiçbir şey olmamış üzere pişkince hayatlarına devam ettiler. Yanlışlarından ötürü çıkıp milletimizden özür dilemediler samimi bir özeleştiri vermediler kendilerince atlarla asla gitmediler.

‘Oy yoksa hizmet yok’ diyen, insanları kutuplaştıran, mahalle baskılarıyla gençlerimizi bastıran kendileridir. Milletimiz bunları kaç kez sandığa gömerse gömsün bu kibirli ve kaba hallerinden asla vazgeçmiyorlar.

Siyasetçi demek milletin hizmetkarı demektir. Kardeşlerim, milletin dayanağını hak edeceksin. Bunun için çalışıp eser ortaya koyacaksın. İnsanlara umut ve itimat aşılayacaksın. CHP Genel Lideri daima birebir şeyleri yapıyor, her keresinde farklı sonuçlar bekliyor.

Biz milletimizin sıkıntısına derman olmanın yollarını arıyoruz. Biz insanlarımıza inançlı bir gelecek kurmanın gayreti içerisindeyiz. Milletimiz bizi, bir faninin görmek istediği her türlü makama getirdi.

Biliyorsunuz, zelzeleden çabucak birkaç gün sonra Adıyaman’a geldik vatandaşlarımızla dertleştik, kucaklaştık, acımızı paylaştık. Akabinde tekrar geldik. Ramazan-ı Şerif’te yeniden şehrimizdeydik. Seçim kampanyası periyodunda de bir gözümüz daima sarsıntı bölgesindeydi, Adıyaman’daydı. Kentimize görevlendirdiğimiz bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye liderlerimiz, mülki yönetim amirlerimiz de sahayı hiç boş bırakmadılar. Her bir vatandaşımızın sıkıntılarıyla ilgilendiler, sıkıntısıyla dertlendiler, taleplerini yerine getirmeye çalıştılar. Milletimizin kaygısıyla dertlendiler.

İlk günlerde kimi eksikler olsa da, hamdolsun, bunları da süratle gidererek Adıyaman’ın yaralarını sarmaya, kentimizi tekrar ayağa kaldırmaya başladık. Giden canlarımızı geri getiremesek de inşallah başka tüm kayıpları telafi etmekte kararlıyız. Bu vesileyle yaşamış olduğumuz asrın felaketi olarak isimlendirilen sarsıntılarda Adıyaman ve öbür vilayetlerimizde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

“AMACIMIZ, EKİM-KASIM ÜZERE KALICI KONUT TESLİMİNE BAŞLAMAKTIR”

Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun en başında zelzele mağduru kentlerimizin ayağa kaldırılması amacı vardır. Bu gayeye ulaşana kadar çalışacağız. Yıkılanın yerine daha güzelini, daha dayanıklısını yapacak meskeni ve tertibi bozulan kardeşlerimizi yuvalarına kesinlikle kavuşturacağız. Verdiğimiz kelamları yerine getirene kadar durmadan, dinlenmeden gece gündüz çalışacağız. Meskeni kullanılamaz hale gelen son vatandaşımızı yeni yuvasına kavuşturana kadar çalışacağız. Maksadımız, ekim-kasım üzere kalıcı konut teslimine başlamaktır. Köy konutlarının inşası da sürüyor. Süreksiz olarak başka kentlere giden vatandaşlarımızı da yalnız bırakmıyoruz.

Siyasetçi demek milletin hizmetkarı demektir. Kardeşlerim milletin takviyesini hak edeceksin. Bunun için çalışıp eser ortaya koyacaksın. İnsanlara umut ve itimat aşılayacaksın. CHP Genel Lideri daima tıpkı şeyleri yapıyor, her kezinde farklı sonuçlar bekliyor. Biz milletimizin kaygısına derman olmanın yollarını arıyoruz. Biz insanlarımıza inançlı bir gelecek kurmanın uğraşı içerisindeyiz.

“DEMOKRAT MASKESİ NİYET TEK PARTİ CHP’SİNİN NAHOŞ YÜZÜ ÇIKTI”

14 Mayıs seçimlerinde hezimete uğrayan 28 Mayıs’tan da umudunu kesen CHP Genel Başkanı’nın giderek daha zehirli, daha nahoş bir lisan kullandığını görüyoruz. Yaptığı pervasız ve buram buram nefret söylemi kokan açıklamalarıyla her gün toplumumuzun bir kesitini düşmanlaştırıyor. Koltuğunu kaybetmemek için milletimizin hudut uçlarıyla oynamak dahil tüm yollara başvuruyor. Daha düne kadar önüne gelene kalp yapmaktan parmakları neredeyse nasır bağlamıştı. Bugünse tıpkı eliyle masayı yumruklamaktan neredeyse bileği kırılacak. Seçim öncesinde taktığı demokrat maskesi 15 Mayıs sabahı fikir altından tek parti CHP’si zihniyetinin karanlık ve nahoş yüzü çıktı.

Bu CHP LGBT’ci midir? yanındaki HDP LGBT’ci midir? başkaları de tıpkı mı? Pekala LGBT AK Parti’ye, MHP’ye, Cumhur İttifakı’na sızabilir mi? Gazi’nin anısına hürmeten CHP’ye oy veren vatandaşlarımın, bu partinin marjinallerin ve mezhepçi fanatiklerin operasyon aracına dönüştürülmesine istek göstermeyeceğine inanıyorum.

“SANDIKTA İSTEDİKLERİ SONUÇ ÇIKMAYINCA SERGİLEDİKLERİ NOBRANLIK TARİHE BİR UTANÇ VESİKASI OLARAK GEÇECEKTİR”

Tüm Türkiye’ye sesleniyorum 28 Mayıs güzel bir fırsattır. Kökenine, mezhebine, siyasi tercihine bakmaksızın her Adıyamanlı bizim kardeşimizdir. 14 Mayıs sonrası yaşanan utanç verici hadiselerin sizleri üzdüğünü biliyorum. Daha düne kadar depremzedelerimize parasız konut kelamı verenlerin sandıkta istedikleri sonuç çıkmayınca sergiledikleri nobranlık, tarihe bir utanç vesikası olarak geçecektir.

28 Mayıs’ta sandıklara çok sıkı sahip çıkıyoruz. Zira 28 Mayıs’ta ben, Cumhur İttifakı, Adıyaman’dan farklı bir ses bekliyoruz. Bizi ve hizmetlerimizi biliyorsunuz. Ülkeye hiçbir hizmeti olmayan başka adayı da pek âlâ biliyorsunuz.

“YURT DIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIN OYLARINI KULLANMALARINI RİCA EDİYORUM”

Sandık, irademizi, tercihlerimizi, ülkemize ve geleceğimize dair niyetlerimizi tabir edebileceğimiz en hoş alandır. Artık yurt dışındaki vatandaşlarımın ikinci cinste da tıpkı iradeyi sağlayacağına gönülden inanıyorum. Vatadanşlarıma sandıklara giderek oylarını kullanmalarını rica ediyorum.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir