1. Anasayfa
  2. Gündem

CHP’li Tezcan: Partide bir değişim olacaksa Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde olacaktır

CHP’li Tezcan: Partide bir değişim olacaksa Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde olacaktır
0

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, TBMM’ye gelerek milletvekili kaydını yaptırdı. Kayıt süreçlerinin akabinde açıklama yapan Tezcan, yeni periyotta parlamentoda toplumun muhtaçlıkları doğrultusunda çalışmalarını yapacaklarını söyledi.

‘HİÇBİR CHP’Lİ FEZLEKEDEN KORKMUYOR’

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tezcan, MHP Genel Lider Yardımcısı Feti Yıldız’ın, Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının sona ermesiyle ilgili paylaşımını hatırlatılması üzerine, “Feti Yıldız, Cumhur İttifakı’nın gelecek devirde Türkiye’yi hangi hukuk dışı girdabın içerisine sokacağının işaretini, iletisini vermiş. Feti Yıldız’ın tavrı, önümüzdeki periyotta, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve özgürlükler konusunda çok önemli uğraş etmemiz gerektiğini gösteriyor. Bizim genel liderimizin hukuk önünde hesap vermekten kaçınacağı bir durum yoktur. Önümüzdeki devirde de bu anlayış muhtemelen yeni fezlekeler düzenleyecektir. Düzenleyebildikleri kadar fezleke düzenlesinler; başta Genel Liderimiz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, hiçbir Cumhuriyet Halk Partili fezlekeden korkmuyor” diye konuştu.

‘CHP’NİN HELALLEŞMESİNİ SAĞLADI’

Tezcan, seçim sonrası CHP Genel Başkanlığı makamında bir değişim olup olmayacağıyla ilgili de, “Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde en güçlü ve en değerli değişimi yapan başkanların başında geliyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin, toplumun değerli bir kısmı ile buluşmasını, helalleşmesini sağlamış, ulaşamadığımız kısımlara ulaşabilmesini sağlamış bir başkandır. 2019 Mahallî Seçimleri’nde, 25 yıl sonra Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerini almamız o değişim ve dönüşümün eseridir. Adana, Mersin, Antalya üzere 11 büyükşehir belediyesini büyük bir güçle kazanmamız Sayın Kılıçdaroğlu’nun değişim ve dönüşüm gücünün eseridir. İkincisi, tüm muhalefeti makul bir gaye doğrultusunda bir ortaya getirebilme yeteneği, Sayın Kılıçdaroğlu’nun liderlik yeteneğinin eseridir. Değişim ve dönüşüm arıyorsak, Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki en büyük değişim ve dönüşüm bu formda gerçekleşmiştir. Bundan sonra da partide bir değişim ve dönüşüm olacaksa, bu Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na karşın değil, onunla birlikte ve onun önderliğinde olacaktır” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir