1. Ana Sayfa
  2. Gündem

CHP’li Öztrak: Etik olmayan toplantıları doğru bulmayız

CHP’li Öztrak: Etik olmayan toplantıları doğru bulmayız
0

CHP’li Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında harikulâde toplanan Merkez Yürütme Heyeti (MYK) toplantısının akabinde parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Öztrak, MYK toplantısında, iktisattaki gelişmelere ve artırımlara karşı çıkmak emeliyle almış oldukları ve bundan sonra alacakları önlemleri gözden geçirdiklerini söyledi. Öztrak, “Bildiğiniz üzere 81 vilayet liderimiz bu artırımları protesto etti. Basın toplantılarıyla bu artırımlara karşı çıktık. Ayrıyeten ‘Mutfaklar yanarken milletimize kemer sıktıranlar saraylarında sefa sürerken, millet iradesinin tecelligahı TBMM tatil yapmamalı’ dedik. Meclisimizi inanılmaz toplantıya çağırma kararını da almıştık. Bundan sonra da artırıma, zulme karşı çıkmayı sürdüreceğiz. Milletimizin sesi olmaya, bu gidişe dur demeye devam edeceğiz. Ayrıyeten bugünkü toplantımızda pazartesi günü eksik kalan birtakım vilayetlerimize ve ilçelerimize de atamalar yaptık” dedi.

‘CHP, GEMİSİNİ LİMANA HASARSIZ YANAŞTIRMAYA KARARLI’

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Öztrak, bir gazetecinin, ‘CHP’de değişiklik tartışmaları devam ederken, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu partinin ileri gelen isimleriyle internet üzerinden toplantı düzenledi. Bu toplantının manzarası de sızdırıldı. Toplantıya ait görüşlerinizi alabilir miyiz? Genel merkezin bu toplantıya bakışı nedir? Genel merkezin bu toplantıdan haberi var mıydı?” sorusuna, şöyle karşılık verdi:

“Ülke yangın yerine dönmüşken, millet artırım, zulüm altında inlerken ‘Zoom’ konuşmayı gerçek bulmayız. Partimizin kongreler süreci süratle ilerlerken, partimizin geleneklerine uymayan, hiyerarşisini dikkate almayan, etik olmayan toplantıları da hakikat bulmayız. Müsabakaya ‘evet’ diyoruz lakin bu süreçte partimizin yıpratılmasını da yanlışsız bulmuyoruz. Partimizin Genel Lideri ve MYK, yüz yıllık CHP, gemisini limana hasarsız yanaştırmaya kararlıdır. Bunu da yapacaktır. Bir de ‘Genel merkezin haberi var mıydı?’ halinde bir soru vardı; hayır haberimiz yoktu.”

Öte yandan CHP, pazar günü saat 13.00’te Parti Meclisi’ni toplama kararı aldı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap