1. Ana Sayfa
  2. Gündem

CHP’li Öztrak: Bu seçimde ‘kırıldım’, ‘küstüm’ yok

CHP’li Öztrak: Bu seçimde ‘kırıldım’, ‘küstüm’ yok
0

CHP Genel Lider Yardımcısı Öztrak, iktisattaki son gelişmelere ait basın toplantısı düzenledi. Öztrak, yalnızca 2021 yılında, Irak, İran, Özbekistan, Suriye, Afganistan’dan kayıtlı olarak gelenlerin sayısının 252 bin 432 olduğunu söyledi.

Öztrak, “Perfore hale getirdikleri hudutlardan elini kolunu sallayarak geçenler bu hesaba dahil değil. Bugün bu ülkede sığınmacılar yalnızca ekonomik istikrarları değil, toplumsal istikrarları de çatırdatıyor. Ülkemizin toplumsal, kültürel, ekonomik altyapısı giderek çölleşiyor. Demografik yapımız tehdit altında. Bir hafta sonra sandıkta, bizim evlatlarımızı kovup, sığınmacıları ülkeye dolduran, ülkemizi uçurumun kenarına getiren bu zihniyeti oylayacağız. Seçim hiç karışık olmayacak. ‘Bu ülkenin çocukları gitsin, sığınmacılar katar katar ülkemize gelmeye devam etsin’ diyecek olan varsa oyunu pusulanın saray tarafına basacak. ‘Bu ülkenin namusu olan sonları hak ettiği biçimde korunsun, süreksiz muhafaza kapsamındaki Suriyeliler en kısa müddette konutuna dönsün’ diyenler ise mührü pusulanın aydınlık tarafına, Kemal Kılıçdaroğlu’nun olduğu tarafa basacak” dedi.

‘BANKACILIK SİSTEMİNE MÜDAHALE ETTİLER’

Öztrak, seçimden sonra kredilere hudut getirilmeye çalışıldığını belirterek, “Kredi kartlarından nakit çekimleri, kuyum harcamalarını baskılamak için bankacılık sistemine müdahale ettiler. Lakin artık iktisat yama tutmadığı için, millet, bankalardan kredi alamadı, kredi kartından nakit çekemedi. AK Parti’nin bildik çığırtkanları, ‘komplo’ diye zırlamaya başladı. Birkaç gün sonra Merkez Bankası geri adım atmak zorunda kaldı. Size saldıran falan yok. Siz kendinizi ayağınızdan vurdunuz. Bu idare devam ederse ne yapmak niyetinde olduğunuzu, milletimizin bankalardan dövizini almak için, parasını çekmek için, kuyrukta beklemek zorunda kalacağını hepimize gösterdiniz. Bu hoş ülke neden bu hale düştü? Maharetsiz, liyakatsiz, metal yorgunu, ne yaptıklarından haberi olmayan takımlar ve milleti bile isteye ateşe atan, sarayın kibirlisi ve onun tek adamlık hevesi yüzünden” diye konuştu.

‘ÖNCE SEÇİMİ ALACAĞIZ’

Öztrak, seçime kısa bir mühlet kaldığını anımsatarak, “Milletimiz birinci çeşitte adaylardan hiçbirine vize vermedi. Mevcut hükümetin başı; vatandaştan vizeyi alamadı, partisi de evvelki seçime nazaran 30 milletvekili kaybetti. Büyük değişimler her vakit bir anda olmuyor. Büyük zaferler kolay kazanılmıyor. Artık ikinci çeşit için yesyeni bir sayfa açıyoruz. Alanda iki aday kaldı. Bu seçimde ‘korktum’ yok, ‘kırıldım’ yok, ‘küstüm’ yok. Biz evvel seçimi alacağız. Varsa kırgınlıkları, küskünlükleri ve başka her şeyi sonra konuşacağız. O yüzden artık, ‘Türkiye için karar ver’. Sen kararını ver, 28 Mayıs’ta Türkiye’nin 13’üncü cumhurbaşkanı, Kemal Kılıçdaroğlu olsun. Bugünkü yorgun, iş bilmez takımlar gitsin, yeni bir heyecan gelsin, hoş ülkemiz tekrar ayağa kalksın” tabirlerini kullandı.

 

Yazar Hakkında

Yorum Yap