1. Ana Sayfa
  2. Gündem

CHP’li Erdem: Milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesinde mutabakat sağladık

CHP’li Erdem: Milletvekili adaylarının ön seçimle belirlenmesinde mutabakat sağladık
0

Sosyal Medya İdaresinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Eren Fazilet, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Fazilet, toplumsal medyadaki çalışmaların temelinin, yanlışsız bilginin yayılmasına katkıda bulunmak ve dezenformasyonla faal çaba etmek olacağını söyledi. Fazilet, “Kamuoyumuzun sağlıklı bilgilenmesi için teyit edilmiş bilgilerin yayılmasını sağlamak ve halkımızın hakikat bilgiye ulaşımını kolaylaştırmak için tüm toplumsal medya araçlarını aktif ve interaktif biçimde kullanacağız” diye konuştu.

Erdem, milletvekili olduğu periyotta ön seçim sonucu aday gösterilip seçildiğini belirterek, ittifak sisteminin doğurduğu mecburî kaideler göze alınarak 14 Mayıs milletvekili seçimlerinde ön seçimlerin uygulanmadığını söyledi. Geçmişte, ön seçim tartışmaları yaşandığında bu hususta tüzük kurultayı için bayraktarlık yaptığını söyleyen belirten Fazilet, MYK’da bundan sonra milletvekili adaylarının ön seçim yoluyla belirlenmesi konusunda bir genel mutabakatı sağlamış bulunduklarını belirtti. Fazilet, “MYK’mızın birinci ve değerli kararlarından biri budur. Parti Sözcümüzün dün açıklamış olduğu tüzük değişikliğinin kapsamında yer alan unsurlardan biri bu olacaktır. CHP emektarlarının bunu heyecanla beklediğini biliyorum. CHP örgütlerine, emekçilerine hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Medyada CHP’ye yönelik tenkit ve yansıları dikkatli bir formda ele aldıklarını söyleyen Fazilet, “Biz, her kaide ve şartta bütün yurttaşlarımızın her türlü fikir ve niyet hürriyetinin teminatıyız. Şunu çok net tabir etmek istiyorum; önümüzdeki mahallî seçimlerde önemli başarı elde edebilmek için yapılan her eleştiriyi dikkatle masaya yatıracağız” sözlerini kullandı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap