1. Anasayfa
  2. Gündem

Canlı Anlatım: Türkiye 13. Cumhurbaşkanı’nı seçiyor! Oy verme işlemi başladı

Canlı Anlatım:  Türkiye 13. Cumhurbaşkanı’nı seçiyor! Oy verme işlemi başladı
0

ANKARA Milliyet – Seçmenler, bugün saat 08.00 ile saat 17.00 ortasında oy kullanabilecek. Oy vermenin bitiş saati geldiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler varsa, sandık konseyi lideri seçmenleri saydıktan ve kimliklerini aldıktan sonra sırayla oylarını kullanmalarına müsaade verecek. Yurt dışı temsilciliklerindeki oy verme süreci 24 Mayıs’ta sona erdi. Gümrük kapılarında oy verme süreçleri de 17.00’ye kadar sürecek.

Oy verme süreçlerinin bitmesinin akabinde kullanılan oyların sayım ve dökümü yapılacak. İkinci tıpta iki aday olduğu için oy verme sürecinin ve sayımının süratli bir biçimde yapılması bekleniyor.

2023 cumhurbaşkanı seçimleriyle ilgili tüm ayrıntılar milliyet.com.tr’de…

08:0028 Mayıs 2023

OY VERME SÜRECİ BAŞLADI

Türkiye, 5 yıl boyunca misyon yapacak cumhurbaşkanı seçmek için bugün saat 08.00 prestijiyle sandık başına geldi. 81 vilayette vatandaşlar oylarını kullanacabilecek.

 

Haberin Devamı
07:4028 Mayıs 2023

SANDIK YEMİNİ EDEREK VAZİFEYE BAŞLADILAR

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2’nci çeşidinde sandıklarda vazife alan sandık liderleri ve memurlar ile parti gözlemcileri, sabah erken saatlerde vazife yapacakları okullara geldi. Beykoz’daki Sedat Simavi  Ortaokulu’nda oy verme sürecini başlatmadan evvel hazırlıklarını yapan vazifeliler, sandık liderleri tarafından söylenen sözleri tekrar ederek yeminlerini etti.

Haberin Devamı

Seçim yasağı

Seçim yasakları kapsamında saat 06.00’dan 24.00’e kadar alkollü içki satılamayacak, alkollü ve genel yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak. Cümbüş yerleri oy verme müddetince kapalı kalacak, cümbüş yeri niteliğindeki lokantalarda da sadece yemek verilebilecek. Yayın organlarında 18.00-21.00 saatleri ortasında fakat YSK tarafından seçim ile ilgili verilecek haber ve bildiriler yayımlanabilecek. yayın yasağı saat 21.00’den sonra hür olacak, lakin YSK tarafından gerek görülmesi halinde yasak daha evvel de bitebilecek.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir