1. Anasayfa
  2. Gündem

Boşandığı eşi ve kızını öldürmüştü! İkinci kez akıl sağlığı raporu istendi

Boşandığı eşi ve kızını öldürmüştü! İkinci kez akıl sağlığı raporu istendi
0

Olay, 26 Mart 2022 günü saat 17.00 sıralarında Palandöken ilçesi Yıldızkent semtinde meydana geldi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü’nde emekçi olarak çalışan Erdal Kızıl, emniyete gidip konutta eşi Ayşe İşlek ile kızı Tuba Kızıl’ı öldürdüğünü söyledi. Bunun üzerine adrese giden takımlar, anne ve kızının cansız vücutlarıyla karşılaştı. Ayşe İşlek’i 14, kızı Tuba Kızıl’ı da 28 yerinden bıçaklayarak öldüren Erdal Kızıl’ın, cesetlerin kokmaması için üstlerine battaniye örterek, camları açık bıraktığı belirlendi.

Erzurum 4’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde Erdal Kızıl hakkında 2 defa ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Devam edilen davanın duruşmasına Kızıl’ın oğlu Savaş Kızıl ile sanık avukatı Timurhan Gür katıldı. Tutuklu sanık Kızıl ise duruşmaya, Giresun Espiye L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve İmaj Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlandı.

“PSİKOLOJİK RAHATSIZLIKLARIMDAN ÖTÜRÜ İLAÇ KULLANIYORUM”

Erdal Kızıl duruşmada verdiği sözünde 29 yıldır eşi ve onun ailesi ile problemler yaşadığını belirterek, “Psikolojik rahatsızlıklarım nedeniyle ilaç kullanıyorum. Duruşmalara bile ilaç içerek çıkıyorum. Sonuçta bu olay oldu, çok pişmanım. Beni bu duruma getirenlerden Allah sorsun. Çocuğumun katili oldum. Adaletinize güveniyorum” dedi.

Duruşmaya katılan Erdal Kızıl’ın oğlu Savaş Kızıl ise 29 yıldır birlikte olan annesi Ayşe işlek ile babasının sağlıklı bir evliliklerinin olmadığını söyledi.

Duruşmada Erdal Kızıl’ın avukatı Timurhan Gür, müvekkili hakkında, yargılama kademesinde alınan akıl sıhhatiyle ilgili raporun alanında uzman olmayan kişi tarafından hazırlandığı gerekçesiyle yine rapor alınması talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanık Erdal Kızıl hakkında İstanbul İsimli Tıp Kurumu’nda akıl sıhhatiyle ilgili rapor alınması hedefiyle duruşmayı erteledi.

Savcı evvelki duruşmada verdiği mütalaasında sanık Erdal Kızıl’ın ‘Altsoydan akrabayı taammüden öldürmek’ ve ‘Boşandığı eşi taammüden öldürmek’ cürümlerinden farklı başka ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılmasını talep etmişti.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir