1. Anasayfa
  2. Gündem

Bolu Dağı isim değiştirdi. Belediye Başkanı ‘Bolu ova, dağ Düzce’de dedi ve ekledi: O dağın adı Bolu Dağı değil, Düzce Dağı

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. "Doğru bilinen yanlışlar vardır" diyen Başkan Özlü, Bolu Dağı'nın isminin yanlış olduğunu, doğrusunun Düzce Dağı olduğunu söyledi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın bu ifadelere ne cevap vereceği soru işareti.

Bolu Dağı isim değiştirdi. Belediye Başkanı ‘Bolu ova, dağ Düzce’de dedi ve ekledi: O dağın adı Bolu Dağı değil, Düzce Dağı
0

25. ve 26. Dönem AK Parti Milletvekilliği ve 65. Dönem T.C Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yapan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, sosyal medya hesabından çok tartışılacak bir açıklamada bulundu.

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR VARDIR

Başkan Özlü, yaptığı paylaşımla ‘Bolu Dağı’ isminin coğrafi olarak yanlış olduğunu belirtti. Özlü, “Doğru bilinen yanlışlar vardır. Yanlıştır, ama insanlar doğru sanırlar.

Bunlardan birisi de Bolu Dağı ismidir. Aslında Bolu tarafında dağ yoktur. Bolu tarafı ovadır. Dağ Düzce tarafındadır. Coğrafi yapısına göre burası Bolu Dağı değil, Düzce Dağı’dır. Yaşam alanı bakımından dağdaki yol boyu işletmelerin tamamına yakını da Düzcelilerin. Bu yanlışı düzeltelim” dedi.

İşte Başkan Özlü’nün paylaşımı:

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir