1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Boğulan kuzenlerden kahreden detay! ‘Ayrılmaz ikili’yi ölüm bile ayrılamadı

Boğulan kuzenlerden kahreden detay! ‘Ayrılmaz ikili’yi ölüm bile ayrılamadı
0

Olay, dün akşam saatlerinde Kozluk ilçesine bağlı Çayüstü köyü Ziyaret mezrasında meydana geldi. Su kıyısında oyun oynayan Ceren Bağdu, teze nazaran istikrarını kaybederek çaya düştü. Kuzeninin suda çırpındığını gören Elifnur Bağdu, çaya atlayarak kurtarmak istedi. İki kuzen, suya kapılarak gözden kayboldu. İhbarla olay yerine sıhhat, itfaiye ve jandarma grupları sevk edildi. Suya düştükleri bölgenin yakınında bulunarak gruplarca sudan çıkarılan iki kuzen, yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı.

Kuzenlerin cansız vücudu, olay yerinde yapılan incelemenin akabinde otopsi için Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Elifnur ve Ceren’in cansız vücutları, otopsinin akabinde, aile ve yakınlarının mezarlarının bulunduğu Beşiri ilçesine bağlı Örmegöze köyünde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

‘AYRILMAZ İKİLİ’ DENİLİYORDU

Taşımalı eğitim kapsamında Kozluk ilçesindeki Çevrecik Ortaokulu’nda 7’nci sınıfta tahsil gören kuzenlerin, mezra ve okulda birbirinden hiç ayrılmadıkları için ‘ayrılmaz ikili’ olarak anıldıkları öğrenildi. Hem kuzen, hem de yakın arkadaş olan Elifnur ve Ceren’in geçen cuma günü teşekkür evrakı aldıkları, okulda da öğretmen ve arkadaşları tarafından çok sevildikleri öğrenildi.

Yazar Hakkında

Yorum Yap