1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Bisikletiyle evden çıktıktan sonra kaybolan tur teknesi sahibinden acı haber  

Bisikletiyle evden çıktıktan sonra kaybolan tur teknesi sahibinden acı haber  
0

Urla ilçesi Özbek Mahallesi’nde tekneyle balık tipleri düzenleyerek geçimini sağlayan Ali Günaltın, 13 Mayıs’ta bisikletiyle gezmeye çıktıktan sonra kayboldu. Yakınları, akşam meskene dönmeyen Günaltın’a ulaşamayınca, jandarmaya kayıp müracaatında bulundu. Jandarma, Ali Günaltın’ın bulunması için çalışma başlattı. AFAD ve jandarma takımlarıyla mahallelinin katıldığı arama çalışmalarında iz sürme köpekleri de kullanıldı. Lakin arama faaliyetlerinden sonuç alınamadı.

10’uncu günden itibaren arama kurtarma çalışmaları, Urla İlçe Jandarma Komutanlığı’nda vazifeli askerler ve Günaltın’ın yakınlarının iştirakiyle geniş bir alanda yürütülmeye başlandı. Urla genelindeki koylar, ormanlar ve dağlık bölgeler didik didik arandı. Aramalar sürerken Günaltın’ın ortaya çıkan bir konutun güvenlik kamerasınca kaydedilen son manzaralarında bisikletiyle seyahat yaptığı belirlendi.

Jandarma takımları, 27 gündür kayıp olan Ali Günaltın’ın cesedine ulaştı. Günaltın, Özbek Mahallesi yakınlarındaki ormanda ağaca asılı bulundu. İntihar ettiği düşünülen Ali Günaltın’ın cansız vücudu jandarma ve savcının olay yerindeki incelemelerinin ardından otopsi için İzmir İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Jandarmanın olayla ilgili soruşturma başlattı. 

Yazar Hakkında

Yorum Yap