1. Anasayfa
  2. Gündem

‘Bir var olma mücadelesi veriyoruz’

‘Bir var olma mücadelesi veriyoruz’
0

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara – 20 dakika süren görüşmenin akabinde iki genel lider açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Buradan bedelli vatandaşlarıma açık yüreklilikle seslenmek isterim. Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar hepimizin malumu. Bir var olma ve yok olma çabası veriyoruz. Türkiye ya aydınlığa yahut karanlığa sürüklenecek. Hepimizin sorumluluğu var ve hepimiz bu sorumluluk içinde hareket etmeliyiz. Türkiye’yi aydınlığa çıkarmalıyız. Artık bu bir seçim olmanın ötesinde bir referanduma dönüşmüş durumda. Daha evvel yapılan bir referandumun, Türkiye’yi nereye getirdiğini hepimiz biliyoruz. Artık bu yapının değişmesi lazım. Fikir özgürlüğünün gelmesi lazım. Yargı bağımsızlığının gelmesi lazım. Üretenin, çalışanın, alın teri dökenin kazanması lazım. Bütün vatandaşlarımı, bütün vatanseverleri sandığa davet ediyorum. Gelin oylarınızı kullanın ve Türkiye’nin yazgısını değiştirelim. Evlatlarımız için, çocuklarımız için, torunlarımız için hoş bir Türkiye’yi inşa edelim.”

Destek açıklaması

Vecdet Öz de, şunları söyledi: “ATA İttifakı maçın birinci yarısında vazifesini yaptı. Cumhuriyetçi, Atatürkçü, Atatürk çizgisinde Türk milliyetçisi bir hareketti. Bunun mimarı Ümit Özdağ Bey’le ikimizdik. CET İttifakı isminin de isim babası bendim. Demokrasinin önünün kesilmemesi için bizler kararımızı verdik, Adalet Partisi olarak Genel Yönetim Şuramızı topladık, bu toplantıda Sayın Kılıçdaroğlu’nun şahsına takviye kararı çıktı.”

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir