1. Anasayfa
  2. Gündem

Bir gazeteci daha millet vekili adayı oldu

Yeşil Sol Parti tarafından gazeteci Çandar'a milletvekili teklifi götürüldü. Çandor'ın milletvekilliği adaylığını kabul ettiği öğrenildi.  Yeşil Sol Parti’nin teklifini kabul eden Çandar’ın, yarın başvuru dosyasını partiye sunacak.

Bir gazeteci daha millet vekili adayı oldu
0

14 Mayıs seçimlerinde bir gazeteci daha milletvekili olmak için yarışacak. Gazeteci ve yazar Cengiz Çandar, 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili adayı oluyor.

Yeşil Sol Parti tarafından gazeteci Çandar’a milletvekili teklifi götürüldü. Çandor’ın milletvekilliği adaylığını kabul ettiği öğrenildi.  Yeşil Sol Parti’nin teklifini kabul eden Çandar’ın, yarın başvuru dosyasını partiye sunacak.

Cengiz Çandar, adaylık teklifiyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptıverdi: “HDP / YSP  yönetiminden adaylık teklifini aldığımda çok onurlandım ve çok sevindim. Ömrümün yarısından çoğunu Türkiye’nin, Türkler ve Kürtlerin eşit ve özgür birlikteliği ve Kürt sorununun barıçşı çözümü için harcadım. Tüm enerjimi ve birikimimi halkımızın hizmetine sunmak için heyecanlıyım. Tarihi bir dönemin eşiğindeyiz. Demokratik Türkiye amacımızdır. Birlikte başaracağız.”

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir