1. Anasayfa
  2. Gündem

Binali Yıldırım: PKK’nın bize parasal kaybı 3 trilyon dolar

Binali Yıldırım: PKK’nın bize parasal kaybı 3 trilyon dolar
0

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Topçular Mahallesinde, dokumacılık fabrikasını ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşma yapan Yıldırım, “Onun için de daha çok çalışmaya, daha çok üretmeye mecburuz. Fakat üretmek için de ortam müsait olması lazım. Şayet bir ülkede istikrar yoksa, güvenlik yoksa hiçbir şey üretemezsiniz. Suriye bir şey üretebiliyor mu? Irak üretebiliyor mu? Afganistan, Libya, Yemen üretebiliyor mu? Zira ya iç savaş var, ya da işgal var. Ve beşerler bırakın üretmeyi, canını kurtarmak için memleketten akın akın kaçıyorlar. Bugün bizim yaşadığımız mülteci sıkıntısının ardında o bölgede yaşayan, din kardeşlerimizin can ve mal güvenliği var. Aslında bu yüzyıl evvel hesapları yarım kalanlar, işgalciler, bu toprakları işgal edenler Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz milletimizin uğraşlarıyla bağımsızlığımızı tekrar kurup bugünlere gelmemizi hazmedemiyorlar. Direkt işgal yapamıyorlar. Zira biz o işgal ettikleri ülkeler üzere değiliz. Bizim geleneğimiz var. Bizim bağımsızlık aşkı üzere, bir aşkımız var” diye konuştu.  

“PKK’NIN NAKDÎ KAYBI 3 TRİLYON DOLAR”

Yıldırım, “Bizim de direkt savaşmayı göze alamadıkları için terör örgütlerini kullanıyorlar. Uzun müddet PKK’yı kullandılar ve büyük şehitler verdik. 40 bin şehit verdik. Sivil, günahsız beşerler, bebekler katledildi. Ve bu PKK’nın, bize nakdî kaybı 3 trilyon doları buldu. Direkt verdiği kayıp 400 milyar dolar. Dolaylı kaybı 3 trilyon Dolar. Direkt kayıp 400 milyar dolar. Dolaylı verdiği ziyan 3 trilyon dolar. 3 trilyon doları oturun hesabını yapın. Bugünkü Türkiye’nin 3 katı” halinde konuştu.  

“14 MAYIS’TA TÜRKİYE KARARINI VERDİ”

Tekstil fabrikasının akabinde Eyüpsultan Meydanı’nda vatandaşlarla buluşan Yıldırım, “Evet aslında 14 Mayıs’ta milletimiz kararını verdi. Meclis halloldu. 650 milletvekilinin 323’nü Cumhur İttifakı’na verdi. Aslında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı da açık orta birinci yaptınız. 2 buçuk Milyondan fazla oy farkı var. Lakin anayasamızda birinci çeşitte 50 artı bir olması kuralı var. Münasebetiyle 260 bin eksiğimiz kaldı. Lakin pazar günü 260 değil. 2 milyon 260 bin olacak” tabirlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir