1. Anasayfa
  2. Gündem

Binali Yıldırım muhtarlar ve STK temsilcileri ile buluştu

Binali Yıldırım muhtarlar ve STK temsilcileri ile buluştu
0

 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi yapıldığını belirten Yıldırım, “Her iki seçimde Türkiye’de milletimiz ‘Cumhur İttifakı’ dedi ve 323 milletvekilini Mecliste bizim ittifakımıza verdi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan açık orta birinci oldu. Kılıçdaroğlu ile ortasında 2.5 milyondan fazla oy var. Anayasa 50 artı 1 kaidesinden ötürü seçim tamamlanamadı. Pazar günü yapacağımız seçim bu kuralı yerine getirmek olacak. 260 bin oy lazım. Buca bile bunu tek başına halledebilir. Geçen seçimde ‘Ben oy vermedim’ diye pişmanlık duyan varsa önünüze bir fırsat geldi bunu değerlendirin. Türkiye 100’üncü yılına girerken demokratik bir biçimde seçimini yapsın ve 100’üncü yılda yönetecek takımları belirlesin istedik” dedi.

Yıldırım, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Seçim tarihleri açıklandıktan sonra Millet İttifakı’nın benim tabirimle ‘menfaat ittifakının ardında güçler var. PKK dağ takımları ‘Tayyip Erdoğan gitsin’ diye avaz avaz bağırıyor. Niçin Gitsin? ‘İHA’lar ve SİHA’lardan başımızı dışarı çıkaramıyoruz’ diyorlar. Çıkarıp, ne yapacaksın sivil insanları öldüreceksin. Mehmet’imizi şehit edeceksin. Terörle ilgili aldığımız önlemler bunların canını yakmış. FETÖ’cüler o koroya katıldılar.”

‘İZMİR’DE SIHHAT İSMİNE, ULAŞIM İSMİNE NE VARSA ALTINDA BİZİM İMZAMIZ VAR’

İzmir’de lokal idarelere tenkitlerde bulunan Yıldırım, “İzmir’de 25 yıldan fazla mahallî idarelerde Cumhuriyet Halk Partisi var. Onun belediyeleri var. İzmir’in hali ortada. 2014’te aday oldum. ‘Kentsel dönüşüm’ dedim, ‘rantsal dönüşüm’ dediler, önümüzü kestiler. Sarsıntı oldu, 117 canımızı verdik. O çalışmaları başlatsaydık bugün öteki bir İzmir görecektik. Konak Tüneli’ni yapacaktık, mahkemede soluk aldılar. Statları yapacağız, mahkemede soluğu aldılar. İzmir’de sıhhat ismine, ulaşım ismine ne varsa altında bizim imzamız var. Depremzedelere konut vermişler, oy çıkmadı diye kapı dışarı ediyorlar. İnsanlıktan nasibini almamışlar, insanlık bu değil. Bunlara insanlık dersi gösterme vakti geliyor. İzmir’de kimin ne yapıtı var diye bakarsak Kılıçdaroğlu ile belediyelerinin yapıtı var mı? Yapıtı olmayanın yerinde yeller eser” dedi.

TAKSİCİLERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Yıldırım, İzmir Sürücüler ve Arabacılar Esnaf Odası’nı ziyaret ederek taksici esnafın taleplerini dinledi. AK Parti İzmir Vilayet Lideri Bilal Saygılı, Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Vilayet Lideri Veysel Şahin, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Sürücüler ve Arabacılar Esnaf Odası Lideri Celil Anık ve taksici esnafın yer aldığı ziyarette konuşan Binali Yıldırım, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) konusunu başbakanlığı devrinde iki sefer uzattıklarını belirtip, “Ama artık Cumhurbaşkanımız daha cömert davrandı, hepsini kattı. Onun bu cömertliğine karşılık vereceğiz, daha cömert olacağız. Kelam veriyorum” diye konuştu.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir