1. Anasayfa
  2. Gündem

Beyoğlu’nda korkunç cinayet! Görüntüler ortaya çıktı, kameraları böyle yere eğmişler

Beyoğlu’nda korkunç cinayet! Görüntüler ortaya çıktı, kameraları böyle yere eğmişler
0

Beyoğlu Kocatepe Mahallesi’nde dün saat 03.45 sıralarında meydana gelen olayda, gece saatlerinde sokağa giren motosikleti iki kişinin önü silahlı şahıslar tarafından kesilmişti.

Motosikletten indirilen şahıslardan biri kaçmaya başlamış, silahlı şahıslar da kaçan kişinin akabinde kurşun yağdırmıştı. Göğsüne isabet eden kurşunla yere yığılan başında kask takılı Burhan Atınız (21) ağır halde yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Gencin emniyette “çocuğa cinsel istismar”, “uyuşturucu husus ticareti”, “uyuşturucu husus kullanmak” ve “hırsızlık” üzere hatalardan çok sayıda kaydı olduğu öğrenilmişti.

SOPAYLA KAMERALARI EĞDİĞİ İMGELER ORTAYA ÇIKTI

Olayın akabinde geniş çaplı çalışma başlatan Beyoğlu Asayiş Ofis Amirliği polisleri, etraftakilerin tabirlerine başvurarak güvenlik kamera imgelerini incelemeye almıştı. Yapılan çalışmalarda olaydan evvelki gün saat 23.00 sıralarında sokaktaki güvenlik kameralarının yere hakikat eğdirildiği tespit edilmişti. Şahısların sokak üzerindeki iş yerlerine ilişkin tüm kameraları sopayla yere eğdiği anlar kameralara yansıdı.

OLAY ÖNCESİ ŞOK DETAYLAR

Öte yandan Beyoğlu Asayiş Ofis Amirliği polisleri, yaptığı geniş çaplı çalışmada küçük yaştaki İlhan E. ve Şahin E.’nin tabirlerine başvurdu. Yapılan incelemede kameraları sopayla yere eğen şahsın Buran E. olduğu tespit edildi. Buradan yola çıkan polis grupları, imgelerde elinde silahla dolaşan şahısların Serhat E., Sinan E. ve Mehmet Sevimli B. olduğunu belirledi.

BEYOĞLU ASAYİŞ POLİSİ 10 ŞÜPHELİYİ YAKALADI

Şahısları sokakta yakalayarak üst aramasını yapan polis, iki tabanca ele geçirdi. Şahsın tabancayı bıraktığı markette yapılan aramalarda ise 3 adet tabanca ile av tüfekleri, şarjörler ve fişekler ele geçirildi. İş yeri yetkilisi Emre U. da gözaltına alındı. Ayrıyeten olaya karışan Adem D., Cumhur Ç. ve Erhan A. da yakalanarak emniyete götürüldü. Devam eden çalışmalarda ise Burhan Atınız’a ateş açan şahısların Barış Y. ve Azat G. oldukları tespit edildi. Şahısları yakalama çalışmalarının sürdüğü bilgisine ulaşıldı. Gözaltına alınan 2’si çocuk 10 şüpheliden 7’si adliyeye sevk edildi. 3 kuşkulu ise savcılık talimatıyla özgür kaldı.

İKİ KÜMENİN HESAPLAŞMASI CİNAYETLE BİTTİ

Diğer yandan sokak üzerindeki apartta yaşadığı öğrenilen bir kümenin mesken sahibi tarafından husus kullandıkları gerekçesiyle çıkartıldığı bilgisine ulaşılmıştı. Akabinde bir öteki kümenin gelip bu apartta yaşamaya başladığı, çıkartılan kümenin ise yeni gelen kümesi çıkmaları için tehdit ettiği ve bu sebeple ortalarında arbede çıktığı öğrenilmişti. Atak bekleyen kümenin silahlanarak gece saatlerine kadar beklediği, motosikletli iki bireye sokağa girdiklerinde önlerini keserek kurşun yağdırdıkları ortaya çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir