1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Beyoğlu Belediyesi’nden ‘Beyoğlu Gençlik Şenliği’

Beyoğlu Belediyesi’nden ‘Beyoğlu Gençlik Şenliği’
0

Beyoğlu Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı Hasköy Spor Tesisleri’nde düzenlediği ‘Beyoğlu Gençlik Şenliği’ ile kutladı. Saat 16.00’da başlayacak programda Beyoğlu Belediye Lideri Haydar Ali Yıldız da gençlerin ve çocukların bayram coşkusuna ortak oldu.

“YÜZYILI İNŞA EDECEK GENÇLER BURADALAR”

Başkan Haydar Ali Yıldız, “Bütün bayramlarda olduğu üzere bugün de heyecanlıyız. Bugün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı. Ben de sabahtan itibaren Beyoğlu’nun tüm mahallelerinde bayramımızı kutluyorum. Bayramlarımız, sevinçlerimiz, bayrağımız, vatanımız, devletimiz bir. Birliğimiz daim olsun diyorum. Bugün Cumhuriyetimizin yüzüncü yılındayız. Gençlik ve Spor Bayramı ve Cumhuriyetimiz 100 yaşında. Ben daima 18 yaşında diyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşlarının, şehitlerimizin bize emanet ettiği vatan, bıraktığı bu topraklarda, bugün saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Yüzyılı olarak, yüzüncü yıldan sonraki yüzyılı Türkiye olarak söz ediyor. Ve bu yüzyılı inşa edecek gençler buradalar. Beyoğlu’nda, İstanbul’da, Türkiye’nin dört bir yanındalar” dedi.

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK UYGUN Kİ VAR OLMUŞ”

19 Mayıs Bayramı’nı kutlamaya gelen 13 yaşındaki Emirhan Soran, “Burada hoş etkinlikler var. Belediyenin bu türlü kıymetli bir bayramda, bu biçimde etkinlikler düzenlemesi açıkçası çok hoşuma gitti. Mustafa Kemal Atatürk için söylenecek kelam yok. Düzgün ki var olmuş. Güzel ki doğmuş ve bu ülkeyi kurmuş. Benim de hedeflerim ilerde bu ülkeye katkılı bir insan olmak. Gelecekte ülkemi onurlandırmak istiyorum” biçiminde konuştu.

“HERKES KÜREK ÇEKMEYİ DENEMELİ”

Haliç’te birinci sefer kürek çekme tecrübesini yaşayan 14 yaşındaki Buyruk Berat Şahin ise “Kürek dersimiz çok hoş geçti. Birinci başlarda arkadaşlarımla öğrenemedik. Ancak dönüşte çok güzeldik. Bütün herkes, bütün Türkiye bu tecrübesi yaşamalı. Çok hoş bir gün geçiriyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu. Yeniden birinci kere kürek çekme tecrübesi yaşayan 14 yaşındaki Yunus Emre Çay, “İlk kere yaptım. Çok hoştu. Arkadaşlarımla geldim. Burada çok eğlendik. Hocalarımız bize neyi gösterdiyse onu yapmaya çalıştık. Birinci başlarda güç üzereydi fakat öğrendikçe kolaylaştı. Mustafa Kemal Atatürk bize bu bayramı armağan etmiş. Ona çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Yorum Yap