1. Anasayfa
  2. Gündem

Belediyeden istifa eden Savcı Sayan şoke oldu: Hangi ilden kaçıncı sırada aday gösterildi?

2015 seçimlerinde İzmir'de 5. sıradan aday olan ancak seçilemeyen Savcı Sayan, Ağrı Belediye Başkanı görevini yürütürken milletvekili olmak için istifa etmişti. AK Parti'den adaylığını koyan Savcı Sayan sıralamadaki yerini görünce şoke oldu.

Belediyeden istifa eden Savcı Sayan şoke oldu: Hangi ilden kaçıncı sırada aday gösterildi?
0

Ağrı Belediye Başkanı olarak görev yaparken milletvekili olmak için istifa eden AK Partili Savcı Sayan, sıralamasını görünce şoke oldu.

Savcı Sayan, AK Parti tarafından İzmir 1’inci bölgede 6’ıncı sıradan aday gösterildi. AK Parti en son milletvekili genel seçimlerinde İzmir’den 4 milletvekili çıkarabilmişti. İstatistiklere bakıldığında Savcı Sayan’ın İzmir’de 6. sıradan seçilmesi neredeyse imkansıza yakın.

Savcı Sayan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emriyle belediye başkanlığından istifa ettiğini söylemişti. Ağrı Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden AK Partili Savcı Sayan hayal kırıklığı yaşadı. Savcı Sayan, AK Parti tarafından İzmir 1’inci Bölge 6’ıncı sıradan milletvekili adayı gösterildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emriyle istifa ettiğini öne süren Savcı Sayan, “Cumhurbaşkanımız bana ‘Meclis’te olmanız gerekiyor’ dedi. Öyle uygun gördüler, ben de kabul ettim.” demişti.

CHP’den istifa ettikten sonra AK Parti’ye geçen Savcı Sayan, Kasım 2015 Genel Seçimleri’nde de İzmir’den milletvekili adayı olmuş 5. sırada olan Savcı Sayan seçilememişti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir