1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Varank’tan yeni Kabine açıklaması: Değişiklikleri göreceğiz

Bakan Varank’tan yeni Kabine açıklaması: Değişiklikleri göreceğiz
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 15.00’te TBMM’de Yemin edecek ve vazifesine başlayacak. Erdoğan, mazbatasını TBMM Süreksiz Lideri Devlet Bahçeli’den alacak.

Törenin akabinde saat 16.00’da Anıtkabir’i ziyaret edecek Erdoğan, 18.00’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki “Göreve Başlama Töreni”ne katılacak.

BAKAN VARANK: DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTIR

Tören öncesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova’ya açıklamalarda bulundu.

Varank’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Yeni Kabine oluştuktan sonra yemin edeceğiz. Bugüne kadar beklememizin sebebi aslında yeminle birlikte vekilliğin başlaması ve bir vazifenin bitmesi olacağı için orada bir karışıklık olmasın diye arkadaşlarımızla yeminlerimizi etmedik. Yeni Kabine’den sonra inşallah yeminleri edeceğiz.

Aslında biliyorsunuz, devlette devamlılık temeldir. Hasebiyle bir misyona yeni bir isim atanana kadar aslında o misyonlar devam eder. Bu yalnızca işleri yürütme açısından bu türlü değil, Meclis açısından da bu türlü. Diyelim ki, Allah korusun bir savaş hali olduğunda milletvekilliği seçimi yapılmış olsa da Meclis’i toplantıya çağırdığınızda mevcut Lider çağırır, mevcut vekiller toplantıya gelir.

Devlette devamlılık temeldir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile hem yürütme, hem yasama tarafındayeni gördüğümüz uygulamalar var.

YENİ KABİNE MESAJI

Türkiye Yüzyılı diyoruz. Hakikaten Türkiye’nin önümüzdeki yüzyılda yalnızca bölgesinde değil dünyaya damga vuracağına inanıyoruz. Bu manada da bu işi sırtlanacak, bu işi yürütme tarafında, yasama tarafında, genel merkez tarafında parti teşkilatları olarak üstlenecek arkadaşlarımız tabi ki misyonlarını alacaklar.

Biliyorsunuz biz toplumdaki değişimi okuyabilen bir partiyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın siyaset anlayışında bu var. Biz seçimi kazanmış olmamıza karşın hem Cumhur İttifakı ile 323 milletvekili çoğunluğu elde etmemiş olmamıza karşın sayın Cumhurbaşkanımız yüzde 52.18 ile seçilmiş olmasına karşın tekrar değişim kovalayan, değişimi takip eden biziz. Hem milletvekili listelerimizde bunu yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız Kabine’yi ilan edecek. Burada da illa ki değişiklikleri göreceğiz. 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir