1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Soylu: Türkiye 45 – 60 günde hastaneler yapabilecek kabiliyete sahip oldu

Bakan Soylu: Türkiye 45 – 60 günde hastaneler yapabilecek kabiliyete sahip oldu
0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fatih Yeşildirek Mahmutpaşa Esnafı ile sabah kahvaltısında bir ortaya geldi. Bakan Soylu ’ya Fatih Belediye Lideri Mehmet Ergün Turan, AK Parti Fatih İlçe Lideri Yakup Yaşa ve esnaf eşlik etti.

Türkiye’nin kısa müddet içinde hastane yapabildiğini söyleyen Bakan Soylu, “Türkiye 45 – 60 günde hastaneler yapabilecek kabiliyete sahip oldu. Biz bunları kendi zihnimizde tasarlayamayız. Şunu söylemek istiyorum. Ülkeler de, devletler de beşerler üzeredirler. Büyürler, küçülürler, büyürler, gelişirler, serpilirler. Küçükken bazen dayanıksız olurlar. Fakat büyüdükleri vakit biraz daha bu sıkıntılara sağlam hale gelebilirler. Değerli olan karşı karşıya kalınan bu problemlere sağlam hale gelebilmektir. Recep Tayyip Erdoğan ne yaptı diye bana sorarsanız? 21 yıldır bu ülkeyi karşı karşıya kalmış olduğu bütün olaylara güçlü hale getirdi” dedi.

Batı’nın Türkiye’yi yıllarca kendi kıymetlerinden ve geleneklerinden uzaklaştırmaya çalıştığını söyleyen Bakan Soylu, “Bunu televizyon dizileriyle yaptı Dallas’la başladı. Siz benden daha uygun bilirsiniz büyüklerim. Sonra artık yeni bir şey çıktı. İsmi Netflix mi, nedir? Artık de onlarla devam ediyor. Her televizyon sinemasında eşcinselliği ortaya koyabilecek, onu sevdirecek bir hal ortaya koymaya devam ettirmeye çalışıyor. Bunu yıllardan beri yapıyor. Aile yapımızı ortadan kaldırmak için. Lakin artık öteki bir şey söyleyeceğim. İş biraz aksine dönmeye başladı, daha da dönecek. Hayatta benim aklıma gelmezdi. Eski CHP Vilayet Lideri ismini unutuyorum bir bayan Canan Kaftancıoğlu, hoş pankartlar yazmış bu türlü yazıyor: ‘Allah’ın müsaadesi ile daha bitmedi’ biçiminde. Biz onları Allah’ın müsaadesiyle demeye kadar getirdiysek Cenabı Allah’a şükürler olsun” halinde konuştu.

“OYLARI ÇALACAK DEDİLER”

Bakan Soylu, “‘Tayyip Erdoğan kaybetse de gitmeyecek’ dediler. Oyları çalacaklar, dediler. Seçim geçeli kaç gün oldu? Seçim geçeli 9 gün oldu. Hepsinin sandıkta temsilcileri, avukatları var. Bir tane seçimin sonucuna etki edecek ufak tefek maddi yanılgılar her yerde olur kendi hesabımda. Tahminen bizim aleyhimize oldu. Seçimin sonucunu ortadan kaldırabilecek bir tek örnek bugüne kadar çıkaramadılar. Bu ülkenin koskoca iki belediye lideri çıktı. O gece dediler ki, Kılıçdaroğlu kazandı. Bütün millete dediler, değil mi? Bizi şöyle bir şeyle karşı karşıya bırakmak istediler. Bakın çok büyük bir tehlike ortaya koydular. Bizim için dediler ki, yani biz kazandık. Aslında onlar çaldılar ve kaybettiler. Bizi kaybettirdiler. Tövbe estağfurullah. Kaç aldık? Yüzde 49 oy oranı alarak Cumhur İttifakı 322 milletvekili çıkardı. Tek bir ses çıkaramadılar. Bir tek kelam söyleyemediler. Şunu söyleyeyim. Çok partili siyasi hayatımızın en inançlı seçimi, en huzurlu seçim oldu. Bir seçimi bu millet demokrasi şenliğine döndürdü” tabirlerini kullandı.

İlginizi Çekebilir
adanada-korkutan-deprem-qaYiIBDn.jpg

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir