1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Soylu: Recep Tayyip Erdoğan’a vefa borcumuz var

Bakan Soylu: Recep Tayyip Erdoğan’a vefa borcumuz var
0

Konuşmasına yeni petrol rezervi muştusuyla başlayan Bakan Soylu, “Bugün bu salonda birlikte olduğumuz değerli Sinoplu hemşerilerim, öncelikle bu hoş akşamı bizlerle paylaştığınız için her birinize farklı başka şükranlarımı sunuyorum hepinizi hürmetle saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum. Size bir müjde ile başlayayım. Bu sabahın 6’sında Şırnak Valimiz aradılar. Esma Çevik 1 bölgesinden ve kuyularından petrol çıkmıştı. 100.000 varille tekrar kuyudan petrol çıktı. Artık bu sabah prestiji ile büyük bir heyecanla ve muştuyla beni aradı. Dedi ki siz uyumazsınız biliyorum Esma Çevik 2 kuyusunu uzun vakittir vuruyorlardı, bu sabah ondan da müjdeli haber geldi.” dedi.

Bakan Soylu daha sonra salonu dolduran Sinoplulara teşekkür ederek konuşmasına devam etti, “Sinoplu hemşerilerim sizlerle burada birlikte olmak istememizin temel nedeni bir teşekkürdür. Sinop, benim hoş memleketimin ve bu hoş ülkenin son vakitlerinde da birinci vakitlerinde da hiçbir vakit ürkmediniz, korkmadınız, geri çekilmediniz, sinmediniz. Buraya size teşekkür etmeye, önünüzde hürmetle eğilmeye ve size Allah razı olsun demeye geldim. Değerli hemşehrilerim 14 Mayıs’ta siz hem demokrasiye hem istiklâle hem ülkemizin geleceğine hem de tam bağımsızlığımıza sahip çıktınız. Artık 28 Mayıs’a gerçek gidiyoruz.”

Bakan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evvel 20 yıllık vizyonla başladığı yola 100 yıllık bir vizyonla devam ettiğini söz etti, “Tayyip Erdoğan 21 yıldır bu ülkeyi yönetim etmektedir. Geldiği vakit dedi ki ben ülkeme 2023 yani tam 20 yıllık bir vizyon koyuyorum. Dudak büktüler, boyun kırdılar, beceremezsin, yapamazsın, atıyorsun dediler lakin biz bugün 2023’te Türkiye’nin 100. yılındayız. Tayyip Erdoğan beş yıl sonra 2053 vizyonunu ortaya koydu. Tam 50 yıllık bir vizyon. 2002’de iktidar olduğu vakit bu ülke 3 ay önünü göremiyordu. Bugün Allah’a çok şükür 2023’ü, tam 50 yıllık vizyonla 2053’ü gördük. Beş yıl daha geçti. 70 yıllık bir vizyon koydu. 2071 dedi. Artık de bugün üç ay önünü göremeyen Türkiye, bugün dünya vizyonsuz ve istikametsiz bir biçimdeyken, Amerika ne yapacağını bilmezken, Avrupa ne yapacağını bilmezken, bugün Türkiye yüzyılı vizyonunu ortaya koydu ve Allah’a çok şükür hepimiz onun için çalışıyoruz.”

Bakan Soylu, “6 Şubat‘ta tarihin en büyük sarsıntısı ile karşı karşıya kaldık. Ben kardeşiniz olarak Diyarbakır’da arkadaşlarımla birlikte 66 gün orada kaldım. Ne vakit seçim için start verildi, arkadaşlarımıza, valilerimize emanet ettik ve daima bir arada bu vazifeler için buraya geldik. Devletimiz ve milletimiz hiçbir şey esirgemedi. Bu travmayı ortadan kaldırabilmek için tam 950 bin çadır kurduk. Şu anda 130 binin üzerinde konteyner kuruldu. İnşallah 1-1,5 ay içerisinde 200 bin konteynır kurulacak. Günde 4 milyon beşere öğün yemek veriliyor. Bir taraftan sabahtan akşama kadar sıhhat bakanlığımız, sıhhat denetimlerini kentlerde çözmeye devam ediyor. Akabinde oradaki çocuklarımızın üniversiteye, LGS’ye ve YKS’ye hazırlanabilmesi için lise imtihanlarına hazırlanabilmesi için destekleme eğitimleri veriliyor. Özel çalışma yerleri hazırlanılıyor. Sivrisinek ilaçlamasından tutun, besin denetimlerine kadar çabucak hemen her nokta, her şey en ince teferruatına kadar düşünülüyor. Bir taraftan enkazlar yıkılıyor, kaldırılıyor. Bir taraftan ağır hasarlı binalar yıkılıyor, kaldırılıyor. Allah bu milletten razı olsun. Allah sizlerden razı olsun. Geçmişinizde de dua aldınız, bugünden de dua aldınız, gelecek kuşaklarımızın korunmasından da dua alacaksınız. Sağ olasınız var olasınız.” dedi.

Soylu Erdoğan’ın iktidar süreci boyunca zorluklar karşısında hiç mazeret üretmediğini söyledi, “Tayyip Erdoğan bir çok sorunla karşı karşıya kaldı lakin hiçbir gün bir mazeret üretmedi. Bugün Allaha şükür İHA’mız var mı, SİHA’mız var mı, Akıncı’mız var mı, Kızılelma’mız var mı? Neden çalıştığımı söyleyeyim. Birinci defa batıyı bu türlü yakaladık, birinci defa Amerika’yı o denli yakaladık, birinci defa Avrupa’yı bu türlü yakaladık, birinci defa istikametsiz yakaladık. Birinci sefer vizyonsuz yakaladık. Tam 300 yıldır başımızda boza pişiriyorlar. Lisanımıza, inancımıza, birliğimize beraberliğimize, toprağımıza, bağımsızlığımıza saldırıyorlar. Bizim özgüvenimizi almaya çalışıyorlar Tayyip Erdoğan Yavuz Sultan Selim köprüsü yaptıkça çıldırdılar. Tayyip Erdoğan, Çanakkale Köprüsü’nü yaptıkça çıldırdılar, Tayyip Erdoğan Ayasofya’yı açınca istikrarlarını kaybettiler.

Eskiden Amerika büyükelçisinin lafından titreyen Türkiye, bugün Amerika liderini bile sallamıyor. Tayyip Erdoğan bizim için de büyük bir fırsattır bu tip başkanlar ülkelerine 100 yılda bir gelir. Bana diyorlar ki niye çok çalışıyorsun?Allah şahit bizim ona vefa borcumuz var. Şahsi olarak bir vefa borcum elbette vardır lakin benim dedemin yaşayamadıklarından hiçbir dedeyi mahsun bırakmadığı için vefa borcumuz var. Bizim babamızın çaba ettiği problemleri bugün hiç kimse hiçbir halde hoşnut olmadığını gördüğü için vefa borcumuz var. Kızlarımızın üniversiteye giderken devlet dairelerine giderken başının en öne eğik olmasını ortadan kaldırdığı için bizim Tayyip Erdoğan’a vefa borcumuz var. Bizim onurumuzu, bizim gururumuzu, dünya beşten büyüktür diyerek bütün dünyaya ülkemizin namını, yılların o ezikliğini ortadan kaldırdı. Yıllarca bizi siz kimsiniz, beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız, diyenlere karşı bu milletin özgüveni ile bir arada biz beceriyoruz, otomobilimizi da yapıyoruz, gemimizi de yapıyoruz, İHA’mızı da yapıyoruz, SİHA’mızı da yapıyoruz diye bize özgüven aşıladığı için ona vefa borcumuz var.”

Bakan Soylu terör bölgesi hakkında şunları söyledi, “Dediler ki Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’de biz terör devleti yapacağız. Onun için Mehmetçiğin oradan çekilmesi lazım. Bu açık ve seçik Amerika’nın talimatıdır. Binlerce tırı oraya gönderten de odur. Biz biliyoruz ki bizim karşımızda PKK ve PYD yoktur. Çok net. Söylüyorum Suriye’de ve Kuzey Irak’ta biz biliyoruz bizim karşımızda Amerika vardır. Şayet Amerika Türkiye’de olsaydı size söyleyeyim. PKK’nın başını ezdiğimiz üzere onun da başını ezecektik.

29 Ekim 2023 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkenin dağlarında bir tek terörist kalmayacak. Etrafımızdaki coğrafyanın huzurunu ve güvenliğini Allah’ın müsaadesi ile dünya önderi Recep Tayyip Erdoğan sağlayacak. Bu millet sağlayacak. Birinci sefer elimize bir fırsat geçti. Birinci sefer ayaklarımızın üzerinde duruyoruz. Ben Gaziosmanpaşa’da Sarıgöl Mahallesi’nde doğan bir çocuk olarak Amerika büyükelçisini de Avrupa’nınkini de, Amerika liderini da takmıyorum ve bu ülkenin başkanı için ülkenin geleceği için çalışıyorum. Allah’a çok şükürler olsun. “

Bakan Soylu konuşmasını şu sözlerle bitirdi, “Kıymetli hemşerilerim geldik 28 Mayıs’a. Artık 28 Mayıs’ta yesyeni bir adım atacağız. Bir Türkiye Yüzyılı adımı atacağız. Bunu atarken ayaklarımız yere sağlam basıyor. Allah’ın müsaadesiyle inanın ki birinci sefer bu türlü güçlü bir adım atıyoruz. Bu ülkede bir adam çıktı, yiğit, milletine sadık. Bu 21 yılda Türkiye yalnızca ve yalnızca Ayasofya’nın zincirlerini kırmadı. Kimse yanlış anlamasın. Türkiye üstündeki bütün zincirleri, elimizdeki bütün baltalarla, iman baltalarıyla kestik. Allah’a şükürler olsun.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir