1. Ana Sayfa
  2. Gündem

Bakan Soylu: Millet öyle bir demokrasi şenliği ortaya koydu ki, dünya şaştı kaldı

Bakan Soylu: Millet öyle bir demokrasi şenliği ortaya koydu ki, dünya şaştı kaldı
0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Üsküdar’da vatandaşlarla bir ortaya geldi. Üsküdar Meydanı’nda vatandaşlara seslenen Soylu, “Yaklaşık 50 gündür, Türkiye bir demokrasi şenliği yaşıyor. Daima şunu söylediler. ‘Yok kaos olacak, yok düzensizlik çıkacak, yok sandıklar açılınca her şey gerilecek. Akşamları şu olacak, sabahları bu olacak’ diye. Meğer bu millet büyük bir millettir, bu millet asil bir millettir ve bu millet hoş bir millettir. O denli bir demokrasi şenliği ortaya koydu ki, Allah’a hamdolsun bütün dünya Türkiye’ye şaştı kaldı. Artık bir taraftan Tayyip Erdoğan dünya başkanı çıkacak, bir de bay bay Kemal var, Kemal Kılıçdaroğlu. Siz onu, siz onu pazar akşamı meskenden hiç çıkarmayın TikTok çekmeye, TikTok yapmaya hazır ya. Mutfakta daima TikTok çekiyor daima. Alışmış mı TikTok çekmeye? Zira orada palavra söylediğin vakit karşına çıkıp birisi sen palavra söylüyorsun diyemiyor herhalde değil mi? Artık HDP ve PKK yine yeşillenmiş. Biz Bay Kemal’den vazgeçmiyoruz diyorlar. Millet vazgeçti, sen vazgeçsen ne müellif, vazgeçmesen ne müellif? Burada milletime sesleniyorum, şu Tayyip Erdoğan’la, şu Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını bir yan yana koyun. Tövbe estağfurullah ya, Cenabı Allah ne imtihanlarla bizi karşı karşıya bırakıyor? O denli mi? Lakin şunu söyleyeyim. Siz o resme yalnızca o denli bakmayın. O fotoğrafın gerisinde koskoca bir Amerika var. Biz bay bay Kemal’i yenmiyoruz. Bu millet bay bay Kemal’i tasfiye etmiyor. Tam Menderes’in asılmasından beri, bu ülkeye musallat olan Amerika’yı tasfiye ediyoruz Allah’ın müsaadesiyle. Amerika’yı tasfiye ediyoruz. O resme o denli bakmayın, siz Tayyip Erdoğan’ın ışıklı yüzünü görüyorsunuz. Tayyip Erdoğan’ın, bu ülkeye hizmet eden yüzünün çehresini görüyorsunuz. Ancak karşı tarafta Bay Bay Kemal’in yüzüne o denli bakmayın. Orada Kandil var, orada bırakmak istediği Selo var, bırakmak istediği Apo var, o yüzde LGBT var, o yüzde terör devleti var, o yüzde Londra’ya gidip, Londra’da bu memleketi 300 milyar dolar borçla, bu memleketi mahkum eden, esir eden bir anlayış var. Buna müsaade edecek misiniz? Neyse Allah bize nasip edecek inşallah, bu millet büyük bir irade ortaya koyacak. Bay Bay Kemal’den ve CHP’nin bundan sonra PKK’yı destekleyen anlayışından bu memleket kurtulacak” dedi.

“GABAR DAĞI’NDAN TEKRAR PETROL ÇIKTI, KUYUNUN İSMİ ESMA ÇEVİK 2”

Daha sonra Üsküdar’ın Küplüce mahallesine giden Süleyman Soylu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe binasından kendisini bekleyen kalabalığa seslendi. Soylu, “Biraz Bay Kemal ile Amerikalılar üzülecek lakin, Gabar’dan yeni bir kuyudan daha güçlü bir petrol çıktı. Sabahleyin 06:00-06:30 civarında sevinçle birlikte Şırnak Valimiz aradılar, Gabar’da artezyen vurdular yeni bir yere, ‘Esma Çevik 2’ verdiler ismini, motamot Esma Çevik 1’de olduğu üzere, Şenay Aybüke’de olduğu üzere artık yeni bir petrol daha çıktı. İyi uğurlu olsun ülkemize” biçiminde konuştu.

“CHP’NİN OFİSİNDEN PKK İŞARETLERİ YAPIYORSUNUZ, HİÇ YAKIŞIYOR MU?”

Yavuztürk Mahallesi’nde vatandaşlara seslenen Soylu, “En çok üzüldüğüm ne biliyor musunuz? Bu CHP’nin seçim ofislerinden ve ofislerinden PKK işaretleri yapıyorlar. En çok üzüldüğüm bu. Cumhuriyet Halk Partisini, bir terör örgütünün tasallutu altına almak. Dün Gazi Mahallesi’ndeydim, 2 buçuk saat dolaştım. Yaklaşık binlerce beşerle birlikte. Çıldırdılar olağan, çıldırınca bende çok severim gıdıklamayı. Mecliste de bunları çok gıdıklıyor muyum? ‘Şimdi bu nedir?’ dedim. Siz CHP’nin ofisinden PKK işaretleri yapıyorsunuz, hiç yakışıyor mu? Bir terör örgütünün altına Cumhuriyet Halk Partisini koymak. Hiç Kandil’in talimatlarına onun uymasını sağlamak yakışıyor mu? Alışılmış biraz bu türlü gerginleştiler, bilmem ne oldular ancak ben onları çıldırttıkça çıldırtmasını bilirim” sözlerini kullandı.

Yazar Hakkında

Yorum Yap