1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Soylu: Çok partili siyasi hayatımızın en güvenli seçimi oldu

Bakan Soylu: Çok partili siyasi hayatımızın en güvenli seçimi oldu
0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Fatih’te Taya Hatun Mahallesi’nde esnafla kahvaltı programında biraraya geldi. Burada bir konuşma yapan Soylu, “Biz bu seçime giderken tartışma şuydu ; Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden dönsün. Millet bir karar verdi, verdiği kararı daima birlikte yeterli okuyalım. Millet dedi ki; ‘Ben Cumhur İttifakı’na 322 milletvekili veriyorum, sizin bu teklifinizi reddediyorum.’

Çünkü karşı ittifak da bir şey söyleyecek, o da birşey söyledi. Dediği şu ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bana yaramıyor ben döndüreceğim bunu parlamenter sisteme koyacağım. Yani yeniden koalisyonların olduğu yeniden masalarda al ver pazarlıklarının olduğu işte başlarken altıydı sonra 7 oldu, 8 oldu, 9 oldu, 10 oldu ben kaçırdım kaça kadar gittik? Yani masanın altı var, üstü var, sağ var, yanı var, ardı var, önü var. 11 tane, 11 tane diyorlar. Artık şunu söyleyeyim, bu türlü yıllarca biz bunların bedelini ödedik. Koalisyonların bedelini ödedik, bakanlık pazarlıklarının, genel müdür pazarlıklarının bedelini ödedik. Siyasi kaprislerin, istikrarsızlığın bedelini ödedik. Şayet bugün Türkiye birçok sınamaya karşı birçok maliyetle karşı karşıya kalmaya karşı hala ayakta durabiliyorsa elbette ki 21 yıldır ortaya koyduğu istikrarın tahminen de en kıymetli sonucu olarak bunu söylememiz lazım gelir ” tabirlerini kullandı.

“ÇOK PARTİLİ SİYASİ HAYATIMIZIN EN HOŞ SEÇİMLERİNDEN BİRİSİ OLDU”

Bakan Soylu, “Dediler ki, bu seçimde Tayyip Erdoğan kaybetse de gitmeyecek. Dediler ki oyları çalacaklar. Seçim geçeli kaç gün oldu? 9-10 gün 8-9 gün oldu. Ya hepsinin sandıkta temsilcileri var, yok mu? Avukatları var. Hepsi var. Bir tane seçimin sonucuna etki edecek ufak tefek maddi kusurlar her yerde olur. Yani kendi bilançonuzda, hesapta. Tahminen, bizim aleyhimize oldu. Artık bir tane seçimin sonucuna etki edecek seçimin sonucunu ortadan kaldırabilecek bir tek örnek bugüne kadar çıkaramadılar. Bu ülkenin koskoca iki belediye lideri çıktı o gece dedi ki, ‘Kılıçdaroğlu kazandı.’ Bütün millete dedi değil mi? Bizi şöyle bir şeyle karşı karşıya bırakmak istediler bakın çok büyük bir tehlike ortaya koydular. Bizim için dediler ki yani, ‘Biz kazandık aslında onlar çaldılar ve kaybettiler, bizi kaybettirdiler’ Tövbe estağfurullah. Kaç aldık? 49.5. Milletvekilinde kaç aldık? 322 Cumhur İttifakı. Bir tek ses çıkaramadılar. Bir tek kelam söyleyemediler. Şunu söyleyeyim; Çok partili siyasi hayatımızın en inançlı seçimi oldu. Çok partili siyasi hayatımızın en huzurlu seçimi oldu. Çok partili siyasi hayatımızın en hoş seçimlerinden birisi oldu” dedi.

ÜLKÜ OCAKLARI’NI KISKANDIRACAK YENİ BİR OCAK TEŞKİLATI KURMAYI KAFTANCIOĞLU’NA TESLİM ETTİLER

“28 Mayıs’ta aşk ile bir daha diyoruz” sözlerini kullanan Süleyman Soylu, “İnşallah 28 Mayıs akşamı değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Allah nasip ederse. Yani, Recep Tayyip Erdoğan şöyle bir siyaset yapmadı. Başında ne söylüyorsa sonunda birebirini devam ettiriyor. Bazen diyorlar anlamıyorlar Tayyip Erdoğan’ı. Fakat bizim karşımızdakilerin ne dediğini biz anlayamıyoruz. Birinci evvel türbeye gittiler ben Peygamber soyundayım dediler. Sonra Kandil ile bir arada iş tuttular. Olmadı LGBT ile bir arada iş tuttular. Olmadı FETÖ ile bir arada iş tuttular. Olmadı Amerika, Avrupa ile birlikte iş tuttular. En sonunda geldiler. Dava Ocakları’nı kıskandıracak bir halde yeni bir ocak teşkilatı kurmaya Canan Kaftancıoğlu’na teslim ettiler. Bu kadar kolay. Artık gerçekten o denli. Bunların hepsini bu milletimiz görmektedir. Milletimiz dengeli siyaset ve dengeli siyaset bir devlet ciddiyeti içerisinde bu soruna sahip bir anlayış istemektedir. Oraya savrul buraya savrul. Milletimiz hepsinin yanıtını sandıkta vermektedir.Bu seçim Kandil’e hayır diyenlerin kazandığı bir seçim olmuştur. Bu seçim, LGBT’ye hayır diyenlerin kazandığı bir seçim olmuştur. Bu seçim, FETÖ’ye hayır diyenlerin kazandığı bir seçim olmuştur. Bu seçim ‘Bu ülke kendi kıymetleriyle ayağa kalkamaz bizim Amerika’ya gereksinimimiz var’ diyenlerin 104 yıl evvel Sivas Kongresi’nde ‘Hayır bu türlü bir muhtaçlığımız yok’ diyenlerle birlikte yol yürüyenlerin seçimi olmuştur. Bu seçim ‘Biz Ayasofya’yı kendi inancımızla bir arada, kendi kuvvetimizle, irademizle bir arada yine milletimizle buluştururuz’ diyenlerin seçimi olmuştur. Allah nasip edecek. 28 Mayıs akşamı o seçimi bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ı önder seçerek Allah’ın müsaadesiyle inayetiyle kazandıracak. Biz de sabahleyin Ayasofya’da bu milletle bir arada Türkiye yüzyılına bir başlangıç yapacağız” formunda konuştu.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir