1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Soylu: Bu günlere gelene kadar çok bedeller ödedik

Bakan Soylu: Bu günlere gelene kadar çok bedeller ödedik
0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı tarafından Yeşilköy’de şehit ve gazi aileleriyle buluştu. Programa, İstanbul Emniyet müdürü Zafer Aktaş ve Vilayet Jandarma Kumandanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu da eşlik etti. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Soylu, “Mecazen söylüyorum, bizi bozuk para üzere, sokağa atmak isteyenlerin eline yapışmak zorunda olduğumuz bir devir içerisindeyiz. Zira, burada söylemek istiyorum, ücretsiz bugünlere gelmedik, ücretsiz bu noktaya gelmedik. Sizler evlatlarınızı şehit verdiniz, gazilerimiz canlarını ortaya koydular. 100 yıl evvel ki büyüklerimiz, savaş meydanlarında Ezan-ı Muhammedi’nin bu ülkede hür ve özgür okunması için, hilalin ve yıldızın, ay yıldızın bu ülkede nazlı nazlı dalgalanması için şehit oldular. Emek verdik, şehit verdik, gaziler verdik, alın teri döktük. Tam 21 yıldır bu ülkenin istikrarına, bu ülkenin güvenliğine, bu ülkenin kalkınmasına emek verdik. Bu türlü bir şey var mı? Genç kızlarımızın, bayanlarımızın başını örtebilmesi için bile bu ülkede ne uğraşlar, ne emekler verildi” halinde konuştu.

“ŞU AN DA SAYI 77, 29 EKİM’DE BİR TEK TERÖRİST BIRAKMAYACAĞIZ”

Şehit ve Gazi ailelerine seslenen Soylu, “Kıymetli hanımefendiler, hürmet paha beyefendiler, değerli şehit aileleri, değerli gazilerimiz, gazi aileleri bu günlere gelene kadar çok bedeller ödedik, çok gözyaşı döktük, çok sorunlar çektik. Zirveyi aştık. İnşallah önümüzde ki büyük bir olaya daima bir arada bakıyoruz. Moralinizi bozmaya çalışanlara, ülkeyi güya bir felaketin eşiğindeymiş üzere göstermeye çalışanlara, bizi gelecekler korkutmak isteyenlere prestij etmediniz, etmiyorsunuz. İnşallah yeniden de etmeyeceksiniz. Hiç telaş etmeyin, kim ne derse desin. Türkiye Yüzyılı yürüyüşüne motamot devam edecektir. Etrafımızda ki coğrafyada değil, burada bir evladınız olarak söylüyorum. 29 Ekim 2023 yılında, Cumhuriyetin 100. Yılında Allah nasip edecek, bu ülkenin dağlarında, şuan da sayı 77’dir, bir tek terörist bırakmayacağız. İster gerisinde Amerika olsun, ister gerisinde batı olsun, kim olursa olsun. Artık öteki bir şey daha söyleyeceğim. Kuzey Irak’ın ve kuzey Suriye’nin diğer bir grup noktalarını terör yuvasına döndüren Amerika’ya buradan tekrar söylemek istiyorum. Önümüzde ki 5 yıl içerisinde orada bir tek terör yuvasını Allah’ın müsaadesi ve inayeti ile bırakmayacağız” diye konuştu.

“ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİN İSTEĞİNİ YERİNE GETİRMEYEN BENİM ARKADAŞIM OLAMAZ”

Soylu, “Biz buyruğunuza amadeyiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği kelamların takipçisiyiz. Şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve gazi ailelerimizi kıranı yahut onların isteklerini, yerine getirmek mümkünse, getirmeyeni ben arkadaşım olarak görmüyorum. Motamot bu çizgi içerisinde gidiyoruz. Gazilerimizin de şehit ailelerimizin de silah ruhsatları periyodik olmayacak, süresiz olacak. Bunu talimatını da arkadaşlarıma verdim, devam ettiriyorum” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir