1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Özer: Ordu’muz yeşilin, mavinin birleştiği inci şehir olarak parlamaya devam edecek

Bakan Özer: Ordu’muz yeşilin, mavinin birleştiği inci şehir olarak parlamaya devam edecek
0

Seçim çalışmalarını Ordu’nun Ünye ilçesinde sürdüren Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, hayatını yitiren iş insanı Arif Ergün’ün ailesine taziye ziyaretinde bulundu, yakınlarına başsağlığı diledi. Akabinde ilçedeki iş insanlarını ziyaretlerde bulunan Özer, gazetecilere açıklama yaptı. Yaklaşık 2 aydır Ordu’da olduklarını belirterek, kentin güçlenmesi ve çok daha yeterli noktalara gelmesi için değerli aralıklar aldıklarını söyleyen Özer, “Eğitimden, ulaştırmaya, altyapıya, sıhhat alanındaki hizmetlere kadar bilhassa ekonomik manada da kalkınma ile ilgili Ordu’nun uzun vakitten beri bekleyen sorunlarını adım adım çözmekten ötürü büyük memnunluk duyuyoruz. Tabi bunları yaparken tüm arkadaşlarımızla birlikte valimiz, belediye liderlerimiz, milletvekillerimiz, eski milletvekillerimiz ile birlikte güç birliği yaparak, bir arada hareket edildiği vakit nasıl sorunların teker teker çözüldüğünü göstererek emin adımlarla yol aldık” diye konuştu.

‘DAHA GÜÇLÜ HALE GETİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI SARF EDECEĞİZ’

Ordu’nun 28 Mayıs’tan sonra da yeni beyaz sayfalarla yoluna devam edeceğini belirten Özer, “Artık ilçelerimiz çok daha güçlü bir formda inşallah lakin en kıymetlisi birlik beraberlik içerisinde, kimseyi dışlamadan, herkesin nasıl bal alınırken tüm çiçeklerden bal alınıyorsa, Ordu için tecrübesi olan, birikimi olan insanların hepsini merkeze alarak kimseyi ayırt etmeden Ünye’mizi, Ordu’muzu çok daha güçlü hale getirmek için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Sarf ediyoruz zati. Bunun örneklerini gördünüz. İnşallah Ordu’muz 28 Mayıs’tan sonra çok daha güçlü bir biçimde artık birtakım şeylerin tarih olduğunu göstererek, yani tıpkı şeylerin tekrarlanmadığı yeni beyaz sayfalarla yoluna devam eden yeşilin, mavinin birleştiği inci bir kent olarak parlamaya devam edecek. Ünye’mizde bundan nasibini alacak. Çok hoş bir biçimde inşallah öteki ilçelere, öteki kimi vilayetlere de örneklik oluşturacak formda yeni açılımlarla yoluna devam edecektir” sözlerini kullandı.

FATSA VE ÜNYE’MİZE AĞIZ VE DİŞ SIHHAT MERKEZİ KAZANDIRMAK İÇİN ÇALIŞMA YAPTIK

Özer, Fatsa ve Ünye ilçelerinde Ağız ve Diş Sıhhati Merkezi’nin yatırım programına alınacağını da müjdeleyerek, “Ankara’da çok ağır bir biçimde Fatsa ve Ünye’mize bağımsız Ağız ve Diş Sıhhat Merkezi’mizi kazandırmak için çalışma yaptık. Biliyorsunuz hem Fatsa’da hem Ünye’de ağız diş sıhhati ile ilgili hizmetler mevcut hastaneler içerisinde veriliyor. Çok daha kısıtlı imkanlarla veriliyor. Ünye ve Fatsa yalnızca kendi içerisinde yaşayan vatandaşlarımıza sıhhat hizmeti vermekle kalmıyor, tıpkı vakitte etrafındaki ilçelerin de sıhhat hizmeti almasında değerli katkılar sağlıyor. Münasebetiyle hem Ünye’ye hem Fatsa’ya 25 üniteli Ağız ve Diş Sıhhati Merkezi’ni dün itibariyle yatırım programına almış olduk. Bunları süratli bir halde gerçekleştireceğimiz vakit sıhhat yalnızca iktisat manasında değil sıhhat alanında da Ünye’miz ve Fatsa’mız çok değerli yeni bir merkeze kavuşmuş olacak. Sıhhat alanındaki yatırımların Ordu’muza güzel uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

‘‘TÜRKİYE YÜZYILI’NI GÜÇLÜ BİR HALDE DEVAM ETMESİ İÇİN EL BİRLİĞİ YAPACAĞIZ’

Bakan Özer, ilçedeki bir fındık fabrikasında çalışan bayan emekçilerle bir ortaya geldi. Burada çalışanlara hitap eden Özer, şöyle konuştu:

Türkiye Yüzyılı’na yakışır, yarışır bir kıssa yazmayla ilgili sürecin hazırlıklarını çabucak hemen hepsini bu 45 günlük mühlet içerisinde hızlandırdık. İnşallah sizlerin vereceği takviyeyle Sayın Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmadan, Türkiye Yüzyılı hikayesini güçlü bir formda devam etmesi için tekrar el birliği yapacağız. Ben hepinize hem bundan evvelki milletvekilleri seçimindeki dayanaklarınızdan ötürü hem de o seçimlerde öteki vilayetlerdeki düşüşe karşın sahiden Ordu’nun cumhurbaşkanımıza teveccühünün yüksek olmasındaki katkılarınızdan ötürü hem de pazar günü yani yarın o vereceğiniz, güçlü takviyelerden ötürü en içten şükranlarımı sunuyorum.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir