1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Özer: 85 milyon kardeş olarak bu süreci kazandı

Bakan Özer: 85 milyon kardeş olarak bu süreci kazandı
0

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci oylamasını resmi olmayan sonuçlarına nazaran Recep Tayyip Erdoğan’ın önde bitirmesinin akabinde Ordu’da Cumhur İttifakı seçmenleri, AK Parti Ordu Vilayet Başkanlığı önünde toplandı. Yüzlerce vatandaş bayraklarla sevinç gösterisinde bulundu. Kutlamaya, Ulusal Eğitim Bakanı ve Ordu Milletvekili Mahmut Özer, AK Parti Ordu Milletvekili İbrahim Ufuk Kaynak, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Mehmet Hilmi Güler, AK Parti Ordu Vilayet Lideri Selman Altaş ve partililer katıldı.

‘TÜRKİYE, FARKLI BİR TÜRKİYE OLACAK’

Parti binası önüne kurulan sahneden vatandaşlara hitap eden Bakan Özer, seçim yalnızca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verenlerin kazanmadığını, 85 milyonun kazandığını belirterek, “Yaklaşık 45 gün evvel başlayan sürecin keyifli sonuna yaklaştık. Kim kazandı? Adam kazandı. Kim kazandı? 85 milyon Türkiye kazandı. Kim kaybetti? The Economist kaybetti. Türkiye’ye planlar, projelerle bu kutlu yürüyüşünü engellemeye çalışan tüm mihraklar birer birer kaybetti. Lakin bu sürecin kazanını yalnızca Cumhurbaşkanımıza oy verenler olmadı, 85 milyon kardeş olarak bu süreci kazandı. Türkiye ne dedi? Türkiye, ‘hizmete devam’ dedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki bu 21 yıllık hizmet siyaseti 21 yıldan sonra birinci kere yola çıkıyormuş üzere tekrar onay alarak hangi yüzyılı inşa etmeye başlıyor; ‘Türkiye Yüzyılını. Allah’ın müsaadesi ile Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye, değişik bir Türkiye olacak. Bu 21 yıl çıraklık, kalfalık periyoduydu. Yeni periyot ustalık devri ve baş usta kim? Recep Tayyip Erdoğan. Biraz evvel vilayet liderimizle bir arada Sayın Cumhurbaşkanımızla görüştük. Ordu’ya, siz pahalı kardeşlerimize özel selamları var. ‘Benim yüzümü ak ettiği için, emanet ettiğim Ulusal Eğitim Bakanıma sahip oldukları için Ordulu hemşerilerime özel selamlarımı iletin’ dedi” tabirlerini kullandı.

‘İNŞALLAH YARIN APAYRI BİR TÜRKİYE’YE UYANACAĞIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gösterilen teveccühün farklı bir kıssa olduğunu kaydeden Özer, “2018 yılındaki teveccühünüzden, oy oranından bile daha yüksek oy vererek dediniz ki ‘yola devam, hizmete devam, güçlü Türkiye’ye devam, üreten Türkiye’ye devam, mazlumların yanında olmaya devam, Bosna’nın, Kudüs’ün, Suriye’nin, Irak’ın, kısacası tüm Müslüman coğrafyanın yanında olmaya devam.’ İnşallah yarın değişik bir Türkiye’ye uyanacağız. İnşallah yarın Ordu’yla ilgili yeni yatırımlarla, yeni açılımlarla tüm kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak, birbirimizi severek, birbirimizin açığını aramadan, açığını örterek, kucaklaşarak yesyeni bir Ordu inşa edeceğiz. Belediye seçimlerine kadar durmadan tüm ilçelerimizde bize verdiğiniz sorumlulukları arkadaşlarımızla birlikte süratli bir halde yerine getireceğiz” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir