1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Kurum: Ülkemiz için mücadele veriyoruz

Bakan Kurum: Ülkemiz için mücadele veriyoruz
0

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge’den milletvekili seçilen Murat Kurum, Pendik’te esnafları ziyaret etti. Kurum, buradaki ziyaretinin akabinde Pendik Iğdırlılar Derneği’nde vatandaşlar ile buluştu. Bakan Kurum, dernekte vatandaşların talebi üzerine Iğdır’ın İncesu ve Tuzluca köylerinde bulunan su probleminin çözülmesi için talimat verdi. Bakan Kurum, burada yaptığı konuşmada, “Dünyadan direktif alan değil kendi kelamını söyleyen, kendi kelamının gerisinde duran, milletiyle yol yürüyen, sırtını milletine, vatandaşına yaslayan bir anlayış istiyoruz” biçiminde konuştu.

“Hayallerle gerçeklerin, laflarla icraatların yarıştığı bir seçim olacak”

Bakan Kurum, “28 Mayıs’ta hayallerle gerçeklerin, laflarla icraatların yarıştığı bir seçim olacak. Bir tarafta ülkesi için büyüsün gelişsin, 21 yılda, 100 yılda yapılacak işler yapılsın, benim milletim için 81 vilayet birebir haklara erişsin diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var. Başka tarafta Iğdır’a dair bir projeleri var mı? Yaptıkları tek bir proje, eser var mı? Yalnızca Iğdır’a değil, 81 vilayet için hiçbir projeleri, maksatları yok. Fakat çıkıp meydanlarda boş vaatler vermeyi çok yeterli biliyorlar” dedi.

“Ülkemiz, vatanımız için bir gayret veriyoruz”

Kurum, “Biz, ülkemiz için, vatanımız için bir uğraş veriyoruz. Sizlerle birlikte bu çabayı veriyoruz. Bu süreçte arkadaşlarımız bize darılmış olabilir, kendimizi söz edememiş olabiliriz lakin sizlerden ricam fotoğrafın bütününe bakın. Fotoğrafın bütününde 21 yıldır bu ülke için gayret edenler var. İstiyoruz ki ülkemiz güçlü olsun, tarımıyla, savunma endüstrisiyle, ihracatıyla rekorlar kırsın. Gençlerimiz geleceğe itimatla baksın istiyoruz” biçiminde konuştu.

“Milletiyle yol yürüyen, sırtını millete, vatandaşına dayayan bir anlayış istiyoruz”

Kurum, “Dünyadan direktif alan değil, kendi kelamını söyleyen, kendi kelamının gerisinde duran, milletiyle yol yürüyen, sırtını milletine, vatandaşına yaslayan bir anlayış istiyoruz. Bu anlayışla çalışıyoruz. Biz değil, yapıtlarımız ve hizmetlerimiz konuşuyor. Bu yüzden de milletimiz lafa kelama değil icraata bakıyor. 28 Mayıs’ta sizlerden desteklerinizi bekliyoruz” sözlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir