1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Kurum: İlk defa oy kullanacak kardeşlerimle birlikte bu zaferi mühürleyeceğiz

Bakan Kurum: İlk defa oy kullanacak kardeşlerimle birlikte bu zaferi mühürleyeceğiz
0

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve net olmayan sonuçlara nazaran İstanbul 1. Bölge’den Milletvekili seçilen Murat Kurum gün içerisinde AK Parti ilçe teşkilatlarına ziyaretlerde bulundu. Pendik ilçe teşkilatında partililer ile bir ortaya gelen Kurum burada yaptığı konuşmanın akabinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle Pendik’te düzenlenen Koliva konserinde gençlerle bir ortaya geldi.

“İlk kere oy kullanacak kardeşlerimle birlikte bu zaferi mühürleyeceğiz”

Pendik’te Koliva konserinde konuşan Bakan Kurum, “19 Mayıs 1919’da ecdadımızın göstermiş olduğu ulusal iradeyi; sizler de 14 Mayıs seçim günü tıpkı ruhla gösterdiniz. Türk istiklalini müdafaaya ben de varım dediniz. 14 Mayıs gecesi elde ettiğimiz muvaffakiyetin mimarları sizlersiniz. Ben her birinize teşekkür ediyorum. İnşallah; 28 Mayıs günü birinci kere oy kullanacak kardeşlerimle birlikte bu zaferi mühürleyeceğiz, perçinleyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızı rekor bir oyla destekleyeceğiz. Fatih’in torunları olarak, fethin 570. yıl dönümünde daima birlikte Türkiye Yüzyılı’nı başlatacağız” dedi.

“İşleri başında durmak yerine vilayet il gezenlere milletimiz sandıkta tokadı vurmuştur”

Pendik AK Parti ilçe başkanlığında konuşan Kurum, “İşlerin başında durmak yerine vilayet il gezenlere, üstlerine görev olmayan işlere kalkışanlara, milletimiz sandıkta tokadı vurmuştur. Sinema çekip toplumsal medyadan yayınlamayı icraat sayanlara bu seçimde gereken karşılığı vermiştir. Hamdolsun bu seçimde de algı değil hakikat kazanmıştır. Bizim milletimizin gönlünde yatan aslan her vakit sayın Cumhurbaşkanımız olmuştur” tabirlerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir