1. Anasayfa
  2. Gündem

Bakan Kurum: Gençlerimiz bizim için her şeyimiz, geleceğimiz, umudumuz

Bakan Kurum: Gençlerimiz bizim için her şeyimiz, geleceğimiz, umudumuz
0

28 Mayıs ikinci tıp seçimleri için çalışmalarına gün boyunca sürat kesmeden devam eden Bakan Murat Kurum, Çekmeköy’de Playstation Turnuvası’na katıldı. Bakan Kurum, Çekmeköy Belediye Lideri Ahmet Poyraz’ın mesken sahipliğinde TRT Spikeri Serkan Yetkin’in sunuculuğunda Doğapark’ta futbolcularla birlikte playstation oynadı. Turnuva sırasında Bakan Kurum ile Galatasaray’ın ünlü futbolcusu Kerem Aktürkoğlu ve Beşiktaşlı Cenk Tosun ile Eski Trabzonspor futbolcusu İbrahim Yattara karşılıklı maç yaptı. Müsabaka 3-2’lik sonuçla Bakan Kurum’un olduğu ekibin üstünlüğüyle sonuçlandı.

Bakan Kurum, turnuvanın sonunda muvaffakiyet elde eden gençlere ikramlar verdi. Turnuvayı Beşiktaşlı Cenk Tosun ve Necip Uysal’da yakından izledi.

Her şey sizler için, sizleri biz çok seviyoruz ve geleceğimiz, umudumuz sizlersiniz, bütün gayretimiz sizler için”

Geleceğin ve umudun gençlerde olduğunun altını çizen Bakan Kurum, “Bugün sevgili gençler sizlerle bir ortada olmak istedik. Sizlerle bir ortada bugün akşama kadar burada playstationda turnuva yaptınız. Galip gelen kardeşimizi de burada tebrik edeceğiz. Her şey sizler için. Sizleri biz çok seviyoruz ve geleceğimiz, umudumuz sizlersiniz. Bütün uğraşımız sizler için. Bugün burada sizlerle birlikte olmak, sizlerin coşkusuna, mutluluğuna, burada daima birlikte gelerek şahit olmak bizim için de farklı bir memnunluk vesilesi. Ben buraya gelen tüm kardeşlerimize öncelikle çok çok teşekkür ediyorum.” biçiminde konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Çekmeköy Tabiat Park’ta ünlü futbolcular İbrahim Yattara, Cenk Tosun, Kerem Aktürkoğlu ve Nesip Uysal ile bir ortaya gelerek oyun konsolu ile maç yaptı. Kerem Aktürkoğlu ve Bakan Kurum, İbrahim Yattara ve Necip Uysal’a karşı uğraş etti. Turnuva sonrası konuşma yapan Bakan Kurum,”Her şey sizler için, sizleri biz çok seviyoruz ve geleceğimiz, umudumuz sizlersiniz, bütün çabamız sizler için… Galip biz geldik ancak yapacak bir şey yok… Tekrar de kazanan dostluk oldu, kardeşlik oldu…” esprisiyle açıklamalarında bulundu.

“Galip biz geldik fakat yapacak bir şey yok”

Bakan Kurum, turnuvada yer alan her bir futbolcuya teşekkür ettiklerini belirterek, “Yine burada gençlerimizi, çocuklarımızı yalnız bırakmayan Yattara’ya, Kerem Aktürkoğlu kardeşimize, tekrar Necip Uysal kardeşimize, Cenk Tosun artık kaptan Beşiktaş’ımızın. Bayram hocamıza, spikerimiz Serkan Uzman kardeşimize, Serkan Balcı tekrar buradaydı, ona çok çok teşekkür ediyoruz. Galip biz geldik lakin, yapacak bir şey yok. Çekmeköy Belediye Lideri Ahmet Poyraz burada konut sahipliği yaptı bize. Burada çocuklarımız yemyeşil alanlarda oyun oynuyorlar. Burada aileleriyle birlikte beğenilen vakit geçiriyorlar. Ben Çekmeköy Belediye Başkanım’ıza da bizi konuk ettiği için, burada gençlerimize bu türlü güzide bir tesisi kazandırdığı için çok çok teşekkür ediyorum. Hepinize uygun akşamlar diliyorum. Sizleri çok seviyoruz. “ tabirlerine yer verdi.

“Yine de kazanan dostluk oldu, kardeşlik oldu”

Bakan Kurum, turnuvanın kazananının dostluk, kardeşlik olduğuna dikkat çekerek, “Ben çok âlâ oynayamam lakin futbolcularımızdan daha âlâ bir performans bekliyordum. Yeniden de kazanan dostluk oldu, kardeşlik oldu. Gençlerimiz bizim için her şeyimiz, geleceğimiz, umudumuz. Onlar için bu çabayı yapacağız. Ne hoş onlarla burada olabilmek. Onların mutluluklarına şahit olabilmek. Serkan hocamıza da çok teşekkür ediyoruz. Daima sesini duyuyoruz, ancak tahminen bazen kendisini göremiyoruz. O hoş sesiyle bize bugün eşlik etti. Ben tüm futbolcularımıza tekrar buradaki kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.” dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir